Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Co promyslet před koupí bazénu? Rady a tipy

Češi jsou co do počtu obyvatel vlastnících bazén na třetím místě evropského žebříčku. Bazén na zahradě chce mít téměř každý. Aby ne, užívat si horké letní dny v pohodlí vaší zahrady místo přeplněných koupališť je nespornou výhodou. Jelikož se ale může jednat o vysokou investici, vyplatí se před samotným pořízením detailněji zaměřit na všechny možnosti a nenakupovat příliš zbrkle.

Výběr bazénu s sebou nese celou řadu rozhodnutí. Ač by si člověk řekl, že pořídit si bazén není žádná věda, je třeba si pořádně rozmyslet, co od bazénu očekáváme a nevynechat ani otázky praktičnosti. Na co všechno se před samotným pořízením bazénu tedy zaměřit?

Doporučujeme se hned na začátku obrátit na odborníka. Řeknete mu své požadavky a on vám se vším poradí. Seznámí vás s výhodami a nevýhodami vašich rozhodnutí a pomůže najít to nejlepší možné řešení přímo na míru vaším představám. I tak byste ale měli mít víceméně jasno v následujících bodech.

Cena

Nejprve si promyslete, jaký finanční obnos chcete či můžete na pořízení vynaložit, protože to samozřejmě může velmi zúžit váš výběr. Pokud ovšem chcete, aby vám bazén posloužil co nejdéle, nevyplatí se přehnaně šetřit. Za kvalitu si sice připlatíte, ale zároveň si ji budete moci o to déle užívat.

Ujasněte si také, k čemu má primárně váš bazén sloužit. Zdali pouze k osvěžení v parných letních dnech, plavání nebo větším vodním radovánkám. Až budete mít jasno, jaký hlavní účel má váš bazén plnit, usnadní se následné rozhodování týkající se typu, velikosti, hloubky i příslušenství bazénu.

Náš tip:

Máte doma starý bazén v zemi, který už nelze používat? Je vyšisovaný, nebo popraskal? Pak bazén nemusíte složitě měnit, stačí ho vyvložkovat. Ušetříte na výkopových pracích a bazén vám bude sloužit jako nový.

Velikost

Položte otázku, jak velký bazén si představujete. Hlavním kritériem bude v tomto případě velikost vaší zahrady a také cílové využití. Poté přichází řada na hloubku bazénu. Ta se nejčastěji pohybuje mezi 1,2 až 1,5 metry. Podle přání se dá ale v zapuštěných bazénech vyrobit téměř jakákoliv, a to například půl bazénu o hloubce 1,2 metru a druhé 1,5 metru.

Ukončení horního lemu

V případě zapuštěných bazénů na vás čeká další rozhodnutí. Řeč je o ukončení horního lemu. U skimmerového ukončení odtéká voda lokálněskimmerem, který je naproti schodům. Trysky u schodůsměřují vodu do skimmeru, odtud do oběhu čističky a znovu do trysek. Pokud je bazén například 1,5 metru hluboký, voda je napuštěná do 1,4 metru.

U přelivového ukončenítvoří vrchní okraj bazénu s okolním terénem rovinu a voda je napuštěná až po okraj. Odtéká přelivovým žlabem, který je umístěn po obvodu celého skeletu. Žlab může být plastový nebonerezový, záleží zcela na vás.

Pokud už máte ve všem výše zmíněném jasno, přichází na řadu detaily v podobě barevného provedení a schodů. Nejčastěji se používají různé odstíny modré, pokud máte ale jinou představu, vyrobit se dá jakákoliv barva včetně více přírodní zelené. Jako zákazník volíte také druh schodů, a to buďto vnější, vnitřní nebo rohové po šířce či délce bazénu apod.

Bazénové zastřešení

Velmi populární je v posledních letech zastřešení bazénu, a to z mnoha důvodů – prodlouží vám koupací sezónu až o několik měsíců, doporučuje se také jako ochrana pro vaše děti, které mohou v nestřežený okamžik do vody spadnout, ale také obstará rychlejší ohřev vody, sníží spotřebu bazénové chemie a zároveň zajistí snazší údržbu.

Existuje celá řada stylů. Někomu vyhovuje nízké provedení, které nebude zaclánět výhledu, další upřednostní vyšší průchozí, ve kterém může využívat prostory před, za i podél bazénu a umožňuje tam trávit čas i ve špatném počasí. Atypická varianta uspokojí ty, kteří chtějí využít prostor před bazénem, ale zároveň se jim nezamlouvá mít nad celým bazénem velkou halu.

Pokud ovšem nechcete ztrácet čas promýšlením každého kroku zvlášť, zalíbit by se vám mohly tzv. bazénové sety. Koupíte zkrátka kompletní promyšlený „balíček“, ve kterém budete mít to nejdůležitější, co pro svůj bazén potřebujete. Stačí jen zvolit vhodný set a pak už si počkat na realizaci. Ušetříte si tak nervy a čas, kterého si o to víc můžete užít ve svém vysněném bazénu.

Na závěr pár vychytávek

Pokud chcete váš bazén pořádně vyšperkovat, existuje ještě pár dalších doplňků, kterými okouzlíte každou návštěvu. Chcete, aby byl bazén osvětlený i v noci? Vybrat si můžete z různých barev, počtu i tvarů světel. K úplné dokonalosti a komfortu vám mohou napomoci třeba zabudované reproduktory na hudbu či masážní trysky. Stačí oslovit tu správnou firmu a určitě vám se vším ráda pomůže a vyjde vstříc vašim požadavkům.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist