Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Jak zkrášlit předsíň v paneláku?

Většina českých rodin žije v panelových domech. Mimo jiné mají paneláky tu nevýhodu, že jejich předsíně jsou stísněné a nehostinné. Avšak je důležité, aby předsíně byly útulné a vesele nás vítaly do bytu. Náš první dojem z předsíně rozhoduje o tom, s jakou náladou vstupujeme do bytu. Pojďte se podívat na způsoby, jak si můžete svou obyčejnou panelákovou předsíň zkrášlit a zútulnit.

Velká skříň se zrcadlem

Trendem je vestavěná skříň se zrcadlem po celé přední ploše. Taková skříň má mnoho výhod. Můžete do ní ukrýt odložené kabáty a bundy, kterými jinak přetéká šatník (a v malém bytě není jiný prostor, kam by šlo zimní vybavení uložit). Obrovské zrcadlo navíc zvětšuje prostor a prosvětluje jej. Má na stísněné předsíně rozhodně pozitivní vliv.

Květináč se zelení

Správnou přátelskou energii do vaší předsíně přinesou květiny, hlavně ty, které mají kulaté nebo srdíčkové listy. Pokud máte v předsíni více elektrických zařízení, kupte si květinu s ostrými dlouhými listy.

Do temné předsíně se bude skvěle hodit například dracena, difenbachie, filodendron nebo lopatkovec. Alternativně se dá využít i dekorace s květinami sušenými, pokud jste jejich fanouškem. Avšak počítejte s tím, že některé květiny se mohu drolit.

Praktický botník s dostatečnou kapacitou

Své udělá také vhodný předsíňový nábytek, který nestojí v cestě vašemu vstupu do místnosti. Uvolněte prostor botníku, do kterého se vejdou všechny boty. Rozházené boty po chodbě působí neútulně, musíte o ně zakopávat, takže nejde výhradně o estetický dojem. Botník může být uzavřený, nebo otevřený. Uzavřený botník působí lépe, protože boty skrývá před zraky ostatních; otevřené botníky jsou zase praktičtější. Vhodný je také výklopný botník. Pokud k tomu máte prostor, pořiďte si menší regál na boty právě do vestavěné skříně a venku si nechte jen pár důležitých kousků. Třeba pohodlné pantofle na doma.

Energie vody

Podle feng shui se doporučuje předsíň doplnit o element vody, třeba modrou barvou. Můžete pořídit doplňky v modré barvě, nebo předsíň takto vymalovat. Vodu můžete podpořit také obrazem s vodním motivem. Modrá barva a vodní element působí i psychologicky, zejména tehdy, pokud chodíte domů naštvaní z práce nebo školy a chcete se v předsíni uklidnit předtím, než vstoupíte mezi rodinu a začnete se věnovat sobě navzájem. Modrá přináší pocit klidu a bezpečí.

Chcete se inspirovat předsíněmi ostatních lidí s dobrým vkusem? Vytvořili jsme pro vás výběr zajímavých fotografií na Pinterestu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist