Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.


image_12104

Výhody markýz a pergol: která je lepší?

Teplé a slunečné léto je za námi a nás čeká zima a chladné počasí. Přesto právě tato doba je ideální na plánování místa k odpočinku i trávení času s přáteli.

Posedět venku u kávy, šálku čaje nebo třeba u grilu s přáteli a rodinou patří mezi letní radovánky všech majitelů rodinných domů, chat i chalup. Dokud nám přeje počasí, není to problém a můžeme se usadit prakticky kdekoli. Když se ale přihlásí podzim, ochladí se a déšť je častým hostem, už bychom spíše uvítali střechu nad hlavou. V létě se pak zase naopak utíkáme schovat před slunečními paprsky do stínu, kde se ochladíme a odpočineme si. Stín i ochranu před deštěm nám zajistí pergola nebo markýza. Jaké mají výhody, která varianta je lepší a na co se zaměřit při výběru?

Markýza

Nemá konstrukci, umisťuje se přímo na fasádu a můžeme ji kdykoli stáhnout nebo roztáhnout. Hodí se pro zastřešení posezení v blízkosti domu, ale třeba i na terasu nebo balkon. Kazetová markýza schová ve staženém stavu i samotná nosná ramena, nijak tak nezasahuje do vzhledu domu. Ochrání vás před sluncem i lehkým deštěm když ji nechceme používat, jednoduše ji stáhneme. Ideální je opatřit ji větrným čidlem, které v případě velkého větru zajistí zatažení i když zrovna nejsme doma. Ochrání tak markýzu před případným poškozením.

Pergola

Může stát samostatně, má stabilní a pevnou konstrukci. Odolá bez problémů větru i dešti, svou terasu tak můžete využívat téměř v jakémkoli počasí. Vytváří pohodlný a chráněný prostor, ve kterém můžete trávit svůj čas bez ohledu na to, zda venku panují tropická vedra nebo se přihnala bouřka. Boční strany je možné vyplnit a ohraničit tak prostor i ze stran a vytvořit tak prostor v závětří. Pergola může být i součástí domu, využívat některou jeho zeď jako jednu ze svých a vytvořit tak další obytný prostor. Když si ale budeme chtít užít sluneční paprsky, musíme poodejít. Pergolu nelze snadno přestěhovat ani ji schovat, konstrukce je pevná a viditelná.

Při rozhodování tak berte v potaz vaše představy, dispozice domu i prostoru pro posezení, umístění prostoru ve stínu či stále na slunci a také to, jak často a k čemu budete prostor využívat.

Zdroj foto: T-shade.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist