Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

3 tipy na veřejné vybavení, které by nemělo ve městě chybět

Víte, podle čeho se pozná opravdu upravená hezká obec? Absence odpadků a dalších nečistot by měla být samozřejmostí! Důležité jsou ovšem také další součásti výbavy, které jsou poněkud méně nápadné. Pokud vás nic nenapadá a možná byste také ještě něco i ve vašem městě či na vesnici ocenili, jste na správném místě. My vám totiž dáme hned 3 tipy na venkovní veřejné vybavení, jež by nemělo na náměstí, případně návsi chybět!

Kola i koloběžky musí mít své místo

Vždycky vás naštve, když přijedete na kole třeba ke kinu, restauraci či jiné budově a nemáte svůj bicykl kam zaparkovat? Určitě ano. I proto by měla obec dbát na to, aby se na veřejných místech nacházely stojany na jízdní kola. Ty se dnes vyrábí v několika variantách, jež mohou vypadat vkusně a jen tak se neponičí. To samé přitom platí i pro stojany na koloběžky. Tento malý dopravní prostředek se totiž v městském prostředí začíná hodně rozmáhat jako turistické přibližovadlo. Mnohdy se uplatňují i větší přístřešky na jízdní kola, jež zamezí zmoknutí těchto dopravních prostředků.

Prostor pro kuřáky

Na veřejných prostranstvích i v budovách je kouření zakázáno, nicméně prostor pro milovníky tabákového dýmu je zapotřebí vyhradit. Jinak se stane to, že prostě a jednoduše nebudou tento zákaz respektovat. Minimálně venkovní popelníky jsou na vyhrazených místech velmi důležité.

Myslet je třeba i na imobilní občany

Určitě jste ve velkých městech zaznamenali přítomnost bezbariérových zastávek MHD. Zapomínat by se nemělo ani na nájezdové rampy pro vozíčkáře. Ty si najdou své místo u schodišť a míst s převýšením. Pokud je výškový rozdíl větší, jsou již zapotřebí specifické venkovní nájezdové plošiny.

Kde se po takovémto vybavení dívat? Prohlédněte si webové stránky společnosti VMBal a zcela jistě najdete to, co hledáte.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist