Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

6 možností, jak využít terasu

Terasa by měla být místem, kde si můžete odpočinout po dlouhé dni v práci, kde se sejdete s rodinou a přáteli na grilování nebo, kde si užijete chvilku sami pro sebe, případně s partnerem. Využití má mnoho, stačí si jen vybrat a věnovat se své oblíbené činnosti. Inspirujte se tím, co vše můžete na terase zažít.

1) Venkovní kuchyně

Pro mnohé je terasa místem, kde tráví většinu roku. Je možné si zde postavit venkovní kuchyň, zastínit místo pomocí stahovacích rolet nebo instalovat markýzy proti větru a dešti. Stejně tak můžete mít terasu zasklenou a využívat ji i jako zimní zahradu. Ve venkovní kuchyni by neměl chybět gril a nádobí, které se hodí i na zahradu, případně je jen na jedno použití.

2) Posezení s přáteli

Milujete návštěvy a hrajete s nimi například deskovky nebo si rádi jen tak sednete k vínu? I v tomto případě oceníte terasu u domu, kde můžete trávit jarní i letní večery. Nezapomeňte na příjemnou hudbu a intimní osvětlení z lampionů nebo svíček. Před nepříjemným sluncem se ukryjete za rolety, případně aby vám nešlo z terasy příliš slunce do domu, oceníte kazetové markýzy.

3) Deskové hry

Venkovní posezení s přáteli nebo rodinnou využijte pro deskové hry. Pokud patříte mezi milovníky hospodských kvízů a současná situace vám brání je navštěvovat, uspořádejte si podobný kvíz doma. Domluvte se s ostatními, aby přinesli něco na zub, případně ceny do tomboly a udělejte si společný večírek v klidu domova.

4) Místo pro odpočinek

Nejlépe se odpočívá na čerstvém vzduchu, s dobrou knihou a sklenkou vína. Terasa je pro tento odpočinek jako dělaná. Nebojte se pořídit si houpací křeslo, houpací síť nebo třeba masážní křeslo, které můžete pod zastřešenou a zasklenou terasou klidně až do zimy.

5) Výtvarné tvoření

Výhodou zastřešené terasy je také to, že se zde můžete věnovat svým koníčkům. Bavit vás bude kreslení nebo malování. Vytáhněte si malířský stojan, napněte plátno a namalujte tajemná zákoutí své zahrady, případě děti, jak si hrají na písku. Na terase můžete navíc i pracovat, takový homeoffice nemá jen tak někdo.

6) Cvičení na čerstvém vzduchu

Vytáhněte si na terasu cvičební podložku a užijte si zde ranní pozdrav slunci. Věnovat se můžete nejen jógovým asánám, ale klidně venku posilujte s vlastní váhou, zkoušejte vydržet alespoň minutu v planku nebo pouze meditujte a odpočívejte. Užívejte si, že máte prostor jen sami pro sebe a své blízké.

 

Zdroj foto: t-shade.cz

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist