Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Elegantní a stále krásné řešení podlah i obkladů

Návrh interiéru se neomezuje na samotný výběr a rozmístění vybavení, svítidel a stínicí techniky. Důležité je správně zvolit již základní prvky. Těmi jsou podlahové krytiny a úprava zdí. Volba materiálu a kombinace jednotlivých prvků vytváří konečnou podobu, podílí se na atmosféře interiéru. Skvělou volbou jsou přírodní materiály. Nejčastěji vybírané je dřevo, které se hodí pro pokládku i obklady. Mnohem stálejší a pevnější je však kámen.

Přírodní kámen

Kámen využívá originální barvu i strukturu. Podle zpracování je vhodný pro pokládku podlah, řešení schodišť, tenké proužky se využívají pro obklady. Oblíbené jsou i pevné pracovní desky nebo parapety. Přírodní kámen je skvělým prvkem i v doplňcích. Vykazuje mnohonásobně vyšší pevnost a odolnost. Nevyžaduje složitou údržbu, nereaguje na přímý styk s vodou. I po dlouhých letech náročného zatížení si uchová barvu i tvar.

Kámen pro obklady

Vybírat můžete ze široké nabídky odstínů. Interiér opticky projasní a zvětší pastelové béžové, okrové, růžové plochy. Porfyr, kvarcit nebo břidlice se krásně proměňují podle dopadajícího světla. Elegantní žuly nebo mramor dodají prostoru luxusní vzhled. Zajímavých efektů docílíte i volbou struktury. Přírodní kámen nabízí leštěné dokonale hladké plochy, ale také povrch s jemnou či hrubou zrnitostí. Obklady dodají interiéru originální vzhled. Skvěle vyřeší okolí krbu nebo kamen, vhodně zvolený kámen doplní i prostory kuchyně nebo koupelny.

Kámen můžete využít při řešení interiéru, velmi hezky působí i v podobě skalní stěny. Obvod domu, zídky plotu nebo venkovní sezení ozvláštní a propůjčí mu jedinečný ráz.

Kámen pro dlažby

Břidlice, andezit, rula nebo již zmiňovaný kvarcit a porfyr skvěle vyplní i pochozí plochy. Na rozdíl od dřeva se nemusíte bát poškození vodou a nečistotami. Přírodní kámen se skvěle hodí pro pokládku ve vstupních prostorách, na chodbách i schodištích. Umožňuje i kombinaci s podlahovým vytápěním. Skvěle působí jako dlažba chodníků a příjezdových cest.

Přírodní kámen si zaslouží pozornost při řešení novostaveb, ale i při rekonstrukci. Nebojte se jej zapojit do interiéru i venkovních prostor. Kámen nemusí působit tvrdě a nepřístupně. Barevné odstíny, práce s nepravidelnými tvary, mozaiky nebo originálně řešené obklady podtrhnou jedinečný ráz vašeho domu a dodají mu originální vzhled. Pro inspiraci můžete nahlédnout do nabídky prodejce přírodního kamene Biro-D. Projděte si vlastnosti a doporučené využití jednotlivých typů hornin. Realizované projekty vás příjemně překvapí a okouzlí svou rozmanitostí.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz  www.menhouse.cz  www.luxuryhouse.cz  www.househouse.cz 

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.hotelhouse.cz

 www.kidshouse.cz www.bookhouse.cz www.nicemagazine.cz www.golfmagazine.cz  

  www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz  www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz  

TOPlist