Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Jak efektivně zabezpečit rodinný dům proti zlodějům?

Máte kvalitně vyřešené zabezpečení vašeho domu proti zlodějům? Nebo si myslíte, podobně jako spousta dalších majitelů domů, že se vás hrozba vyloupení netýká? Pak se začtěte do následujících statistik – za poslední rok bylo v České republice spácháno celkem 221 475 trestných činů, z nichž bylo objasněno méně než polovina, konkrétně 48 %. Krádeže vloupáním tvoří více než desetinu těchto trestných činů, necelých 27 tisíc, ze kterých se podařilo objasnit pouhých 23 %.

Ačkoli bychom všichni rádi žili v bezpečném světě, kriminalita zůstává nepříjemnou hrozbou. Možnosti zabezpečení domu se ale neustále vylepšují a boj se zloději je díky tomu o poznání snazší. Mnoho vlastníků rodinných domů svůj majetek přesto dostatečně nechrání, přitom to díky moderním technologiím není nic složitého.

Mechanické zabezpečení domu je základ

Zabezpečení domu můžete řešit různými způsoby. Jedním z nich jsou mechanické zábranné systémy, které pomáhají proti neoprávněnému vniknutí na pozemek a do objektu. Patří mezi ně celá řada prvků, jako jsou brány, závory, bezpečnostní dveře, skla, mříže, kování, zamykací systémy, cylindrické vložky, řetízky nebo bezpečnostní rolety.

Elektronické zabezpečení domu má mnoho výhod

Oproti mechanickým zábranám jsou elektronické o poznání všestrannější. Jejich velkou výhodou je, že v okamžiku narušení hlídaného objektu dokáží ihned vyslat nouzovou zprávu tam, kam si budete přát, ať už je to váš telefon, pult centralizované ochrany (PCO) bezpečnostní agentury nebo policie. Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) zahrnují rozmanitou škálu šikovných pomocníků. Řadíme mezi ně bezpečnostní kamerové systémy, tzv. chytré kamery, chytré zámky, videotelefony s přístupovým systémem, detektory pohybu, čidla otevření, sirény a mnoho dalších komponent. Kromě již zmíněné možnosti napojení na PCO umí tyto systémy vytvořit domácí automatizaci, která vám usnadní ovládání různých elektrospotřebičů. Na dálku pak můžete nastavit třeba topení, rolety nebo světla. IP kamery zase mohou zprostředkovat vzdálený obraz, díky čemuž máte neustálý přehled o dění před kamerami ve svém mobilním telefonu nebo na vašem počítači.

Fyzická ostraha pro komplexní ochranu

Další variantou zabezpečení je lidský faktor. Fyzická ostraha objektu je vhodným doplňkem mechanických a elektronických systémů. Kombinace těchto tří prvků představuje nejspolehlivější ochranu vašeho majetku.

Bezpečnostní agentura vám pomůže ušetřit

Pokud chcete mít jistotu, že jste pro bezpečí vaší rodiny udělali maximum, využijte služeb specializované bezpečnostní agentury. Většina agentur má vlastní vývojové centrum, a tak je vždy o krok napřed před zloději. Školení profesionálové připraví plán zabezpečení na míru dle vašich přání a potřeb. Odborná instalace zabezpečovacích systémů navíc přináší příjemnou úsporu v podobě výrazné slevy na pojištění domácnosti. V  případě laické montáže se naopak vystavujete riziku krácení pojistného plnění při vzniku pojistné události.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist