Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_8437

Jak zvolit krbovou vložku pro řadový rodinný domek

Výběr krbové vložky nemusí být vždy jednoduchý. Je třeba zohlednit celou řadu věcí, na které si musíte odpovědět nejenom vy sami, ale často se neobejdete také bez názoru odborníků. Jakou zvolit krbovou vložku do rodinného domku, abyste zaručeně nebyli zklamáni? Podívejte se na to, jaké parametry je třeba za všech okolností zohlednit.

Využití krbové vložky

V první řadě je nezbytné si uvědomit, na co vlastně budete krbovou vložku pořizovat. Je hned několik možných variant. Jednou z nich je ta, že je kupován krb jako estetický doplněk, kdy máte zájem hlavně na tom, abyste mohli pozorovat hořící oheň. Dále je třeba zohlednit i možnost spojenou s tím, zda budete chtít pomocí krbu přitápět v místnosti, kde se nachází. Stejně tak ale mohou vložky souviset i s tím, že je budete využívat k tomu, abyste pomocí nich vytápěli i v jiných místnostech vašeho řadového domku. I toto jsou možnosti využití a tak je dobré vše důkladně zvážit a podle toho specifikovat svůj výběr. Zde je dobré sepsat si veškerá pro a proti a následně udělat správný kompromis.

Vzhled krbové vložky

Ano, i ten je celkem důležitý. Pokud jste ve starších domech viděli klasické řešení a umístění, potom věřte, že to je jenom jedna z možných forem. Hitem poslední doby jsou rozhodně moderní krby. Díky novým zdícím materiálům umožní vytvoření doslova jakéhokoliv vzhledu. Velkým hitem jsou takzvané 3D krby, které lze umístit i volně do prostoru a pozorovat tak oheň z různých míst. Stejně tak není problém ani zajímavá instalace do dělicích příček v bytě, díky čemuž bude oheň viditelný z obou stran. Pokud jde o samotný design, dá se říci, že vaším požadavkům se meze nekladou a záleží čistě jenom na vás samotných, jakým směrem se budete chtít vydat.

Jak je to s výkonem?

Zde už přichází kámen úrazu, jelikož ten je třeba zvolit skutečně přesně. Pokud by byl malý, nebude případné vytápění dostačující. Pokud naopak příliš velký, může docházet k nekvalitnímu hoření. Podle čeho správný výkon krbové vložky určit? Primárně podle toho, na co má být určena a jaká je velikost místností, kde chcete takto topit. Důležitý je hlavně objem vzduchu. Dále jsou důležité ale i tepelné ztráty, které s vaším celým objektem souvisí. Zde už jenom těžko odhadnete konkrétní hodnoty. V takovém případě by vám měl pomoci projektant nebo jiný odborník, díky kterému zvolíte skutečně optimální výkon, který bude vyhovovat jak vám, tak všem zjištěným informacím.

Poté už není problém krbovou vložku koupit. Dobré je zvolit osvědčeného prodejce, který si nejenom stojí za kvalitou svých výrobků, ale který nabídne i případné doprovodné služby. Tím máme na mysli samotnou instalaci spojenou s umístěním a veškerým potřebným správným a pochopitelně i bezpečným napojením na komín.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist