Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Kořenová čistička odpadních vod

Už dávno jsou pryč doby, kdy se nikdo neohlížel na životní prostředí, za což můžeme být rádi, protože není nic důležitějšího než uchovat naši planetu pro další generace. Stejný přístup je dnes uplatňován i u staveb budov a domů. Vznikají ekologické, pasivní a soběstačné domy, neboť mnozí z nás při realizaci staveb upřednostní alternativní řešení před dávno již překonanými standardy.

Nejinak je tomu i v rámci čištění odpadních vod. V současnosti existuje na trhu řada variant, které jsou šetrné k přírodě, a ještě navíc výhodné pro naši peněženku. Typickým příkladem je kořenová čistírna odpadních vod.

Alternativní způsob čištění vody

Jedním z alternativních způsobů čištění odpadních vod jsou kořenové čističky. Toto nízkonákladové řešení si nachází čím dál více příznivců i v České republice. A to nejen díky jejich velmi nízkým provozním nákladům, ale hlavně pro jejich šetrnost vůči okolnímu prostředí či krajině.

Princip čištění

Celkový princip čištění odpadních vod v kořenové čističce je jakýmsi pomyslným návratem k přírodě a jejím „kořenům“. Vodu v ní totiž čistí přírodní organismy, žijící na kořenech bahenních a vodních rostlin, ale i na povrchu štěrkové náplně. Celý takzvaný biotopický systém funguje jako přírodní mokřad, a kyslík se do něho dostává přes stébla. Optimální činnost je zaručena na pozemku, kde je mírný svah, ale moderní řešení si poradí i v rovinatém terénu.

Výhody kořenových čističek

Největší výhodou kořenových čističek jsou provozní náklady. Jejich chod je takřka bezúdržbový. Nevadí jim ani nárazový provoz, hodí se tak i pro použití v objektech, jako jsou chalupy a chaty, jež se nevyužívají celoročně. Dalším jejich plusem je i to, že ve většině případů není potřeba ani elektrická energie.

Nechte si ji vytvořit na míru

Kořenové čistírny odpadních vod najdou využití nejen u domů, chalup a rekreačních objektů, ale nabízejí řešení i pro obce a různá průmyslová odvětví. Investice do ní se vám za několik let vrátí, a navíc ještě u vašeho objektu může vzniknout výjimečný kout s přírodním biotopem.

Pro realizaci kořenové čističky se obracejte na renomované firmy, jejichž specialisté mají dostatek zkušeností a rádi vám připraví řešení na míru. Více informací naleznete na www.grania.cz.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist