Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Lexus není jen auto, ale i design

Crafted for Lexus je řada designových produktů běžné denní potřeby, kterou japonská automobilka dokazuje, že její svět se neomezuje jen na auta. Nově sem přibyla lampa Inaho a hodiny World Clock. Jejich autory jsou mladí designéři, vítězové Lexus Design Award.

Lampa jako rýžový klas

Lampa Inaho je inspirovaná rýžovým klasem, na který také její japonský název odkazuje. Osvětlení tvoří tři vysoké lodyhy připomínající pruty z uhlíkového vlákna, nahoře korunované prvky, které produkují příjemné teplé světlo zlaté barvy, jež prýští z otvorů o průměru pouhých 0,1 mm. Tím, že se syntetické stonky pohybují, napodobují pohyb rostlin ve vzduchu. Celek je upevněn na pevné základně ze dřeva, které se používá ve vozech Lexus. Autorem návrhu je Hideki Yoshimoto.

Světové hodiny

Řada Crafted for Lexus se rozšířila také o hodiny World Clock s charakteristickým krytem ve tvaru dvanáctihranu. Hodiny zobrazují aktuální čas ve dvanácti městech po celém světě, včetně Tokia, Dubaje, Moskvy nebo Londýna – stačí je otočit na stranu s názvem daného města a zařízení automaticky ukáže aktuální čas. Ciferník hodin je vyroben z uhlíkového vlákna, stejného, jaké se používá ve sportovních modelech vozů Lexus. World Clock jsou dílem Masafumiho Ishikawy. Vytvořil je, když žil ve Spojených státech a myslel na svoji rodinu v Japonsku.

Různorodost Crafted for Lexus

Inaho a World Clock se zařadily na dlouhý seznam zajímavých novátorských předmětů z řady Crafted for Lexus. Najdete v ní třeba motýlka k obleku z kůže používané v Lexusu LC, minimalistickou kancelářskou LED lampu nebo dřevěný tác ve tvaru, který se inspiroval u slavného, pro Lexusy typického chladiče. Produkty Crafted for Lexus lze zakoupit v klubech Intersect by Lexus, které jsou v Tokiu, Dubaji a čerstvě také v New Yorku.

Příští rok Lexus již po sedmé udělí ceny Lexus Design Award. Kolekce novátorských předmětů Crafted for Lexus se tedy bude i nadále rozrůstat.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist