Připravujeme

Obsah:

LEDEN / ÚNOR 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Moderní průmysl ve stylu automatizace

Průmysl se nám v posledních letech rychle mění před očima. A skoro by se dalo říct, že to leckdy připomíná nedávné sci-fi filmy. Vše se soustřeďuje hlavně na kvalitu, efektivitu s mimořádnou úsporou jak lidské práce, tak veškerých energií potřebných k výrobě čehokoli. Všemu vévodí automatizace, robotika, řídící systémy, vše s konektivitou přes internet. Výrobní závody, haly, montovny a továrny se pomalu mění v moderní pracoviště, která jsou čím dál lépe vybavena vyspělejší technikou.

„Špinavé a tmavé“ haly i celé výrobní závody se mění na čistá až sterilní pracoviště, kde vše připomíná záběry z budoucnosti. Ale není to samozřejmě jen o té vizuální stránce. Vše je zaměřeno na to, aby se výrobní proces stále více usnadňoval, zpřesňoval a zrychloval. To se pak odráží i v provozních nákladech a celkové efektivitě. Přispívá k tomu i kvalitní procesní instrumentace.

Automatizace pomalu nahrazuje lidskou sílu

Lidská síla je už běžně nahrazována automatickými provozy. Což je velmi přínosné, protože se to týká zejména těch nejtěžších a nejméně oblíbených činností. Nahrazování člověka ve výrobním procesu přináší pak přeskupování lidí na důležitější a hodnotnější funkce. Náročnější je tento přerod s ohledem na potřebu vyšší kvalifikace zaměstnanců. Automatizace má tak například ten důsledek, že se montážní dělníci rekvalifikují na vedoucí provozů a obsluhu řídicích systémů.

V rámci těchto změn se v průmyslové výrobě potom daří dosahovat vyšší efektivity, ekonomických úspor i bezpečnosti. Moderní robotizace a automatizace eliminuje i dřívější problémy výroby, jako je selhávání lidského faktoru na pracovištích nebo absence kvůli nemocem či úrazům.

Pro automatizace provozu se obracejte na odborníky

Opravdovým profesionálem v daném oboru je firma APLAUS spol. s r.o., jež působí na českém trhu od roku 1994. Navíc disponuje týmem odborníků se zkušenostmi s údržbou a realizací řídicích systémů, průmyslových elektroinstalací a elektrických pohonů. Specializují se na oblasti strojírenství, hutnictví, gumárenství a automobilový průmysl. Novinkou jsou i jejich služby pro společnosti zaměřující se na recyklaci plastů.

Pracují s přístroji renomovaných značek jako MOELLER, SIEMENS, ABB, OEZ, UNITRONICS, FINDER, OMRON, WAGO a RITTAL.

Více informací naleznete na www.aplaus.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist