Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Na co si dát pozor při prodeji nemovitosti a čemu se vyhnout obloukem

Prodej nemovitosti není úplně jednoduchá záležitost, ale s trochou pomoci to určitě zvládnete taky. Stačí vědět na co si při prodeji dát pozor, abyste místo vytoužené odměny neměli oči pro pláč.

1. Správné ocenění nemovitosti

Ze všeho nejdřív budete muset svou nemovitost nechat ocenit. Pokud bez předchozího ocenění nasadíte příliš vysokou cenu, můžete odradit potenciální kupce, zatímco příliš nízká cena vás zbytečně připraví peníze. Raději se obraťte na realitního makléře nebo nezávislého odhadce, který vám pomůže stanovit férovou tržní cenu.

2. Připravte nemovitosti na prodej

Ještě dřív, než začnete nemovitost nabízet na realitních stránkách, zkontrolujte, zda je v tom nejlepším možném stavu. Menší opravy, čerstvý nátěr nebo i obyčejný úklid dokážou divy. Nezapomeňte ani odstranit osobní věci i přebytečný nábytek, s čímž vám pomůže Stěhování Bohemia, pokud nemáte, koho jiného požádat. A proč je to důležité? Protože to zájemcům pomůže si zde lépe představit svůj budoucí život.

 

Na co si dát pozor při prodeji nemovitosti a čemu se vyhnout obloukem

 

3. Právní záležitosti

Prodej nemovitosti je spojen s řadou právních úkonů, jako je sepisování smluv a přepisy vlastnických práv. Běžnému člověku, který nemá s prodejem nemovitosti zkušenosti, se to může zdát až moc složité. V takovém případě se raději obraťte na právníka nebo notáře, který vám dokáže poradit a zkontroluje, jestli jsou všechny dokumenty správně sepsané a vše proběhne bez problémů.

5. Nenechte na sebe tlačit

Rychlý prodej zní lákavě. Především pokud potřebujete rychle peníze nebo se stěhujete. Jenže pozor, tlak na rychlý prodej vás může vést k prodeji za nižší cenu, než je výhodné. Takže, pokud je to možné, věnujte prodeji raději trochu víc času, abyste našli správného kupce.

 

Na co si dát pozor při prodeji nemovitosti a čemu se vyhnout obloukem

 

6. Stěhování

Stěhování si naplánujte dopředu. Není to něco, co zvládnete za víkend. Raději si na to vyhraďte víc času nebo ještě lépe kontaktujte stěhovací firmu Stěhování Bohemia, která vám pomůže s přemístěním všech věcí z vašeho starého domova do nového. A vy si ušetříte spoustu stresu.

7. Komunikace s kupci

Buďte připraveni na různé otázky, které vám zájemci budou pokládat. Jak je s energiemi, odpady, vytápěním a různými dalšími poplatky. Taky je bude možná zajímat občanská vybavenost, školy, školky, obchody, lékaři, městská doprava i nejbližší napojení na dálnici. To vše a mnohem víc je může zajímat. Samozřejmě buďte připraveni také plánovat prohlídky nemovitosti. Snažte se být vstřícní a flexibilní při plánování termínů prohlídek a zodpovězte všechny otázky kupců co nejpřesněji a především popravdě.

8. Vyjednávání o ceně

Vyjednávání se pravděpodobně nevyhnete. Připravte se na to, že se kupci budou snažit snížit cenu, kterou za nemovitost požadujete. Mějte jasno v tom, jaká je vaše nejnižší možná cena na kterou jste ochotni klesnout a buďte připraveni na kompromis.

9. Kontrola financí kupce

Zájem a ochota je jedna věc, ale ještě, než se pustíte do něčeho konkrétního, zkontrolujte, že mají kupci potřebné finance na koupi. Požádejte je o výpis z účtu či předložení předběžného schválení hypotéky či jiného dokladu o finanční způsobilosti.

Jakmile úspěšně uzavřete kupní smlouvu, připravte se na stěhování. Plánujte dopředu a ujistěte se, že máte všechny potřebné dokumenty, materiály a pomocníky.

 

 Na co si dát pozor při prodeji nemovitosti a čemu se vyhnout obloukem

 

Zdroj foto: Pixabay.com, Stehovanibohemia.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist