Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Ochraňte svůj domov: Bezpečnostní venkovní rolety

V rámci bydlení existují důležité věci, na kterých závisí to, abyste se cítili dobře. Je potřeba si zvolit správné vybavení, jež vám zajistí pocit bezpečí, komfortu a dokonalého vzhledu. Přesně takové atributy splňuje i prvek v podobě bezpečnostních venkovních rolet. Ty nejenže dostatečně ochrání váš domov, když tam zrovna nejste, ale také nabídnou spousty výhod za běžného provozu, jako například tepelnou a světelnou pohodu v zimě i v létě.

Spousty výhod venkovních rolet

Když si zvolíte kvalitní venkovní rolety, nemůžete šlápnout vedle. Díky nim budete mít dostatek soukromí, zažijete klidný spánek, ochráníte interiér i sebe před nepříjemnými slunečními paprsky. Navíc můžete ušetřit i nemalé množství financí za energie, které unikají nejvíce právě okny. Další výhodou je jejich design, jenž vám do vašeho bydlení může vnést svěží, moderní styl. A zapomínat bychom neměli ani na to, že venkovní rolety slouží i jako zvuková bariéra, která umí pohltit nemalé množství decibelů, jež se k nám linou z okolí. 

Základem jsou použité kvalitní materiály

Při výběru bezpečnostní venkovní rolety záleží hodně na použitém materiálu. Měl by být opravdu kvalitní, aby splňoval veškerá základní kritéria bezpečnostní, zvukově a tepelně izolační, ale zapomínat nesmíme ani na životnost, snadnou údržbu a design. Pokud jde o bezpečnost, existují různé zkoušky, jež prokazují odolnost rolety vůči působení nejrůznějších vlivů, abyste se na ni mohli spolehnout zejména ve věci zabezpečení domu například při odjezdu na víkend nebo na dovolenou. Je to její zásadní funkce, kterou by měla bezpodmínečně plnit, a tak není dobré podobné testy podceňovat. Moderní rolety jsou vyráběny nejčastěji z velmi odolných materiálů, aby dokázaly zabránit násilnému vniknutí.

Další možností jsou předokenní rolety

Nepotřebujete-li si nutně zajistit bezpečnostní funkci, pak stačí pořídit si předokenní rolety. I ty mají spousty z oněch výhod, jaké jsme uvedli v případě první zmiňované varianty. Například slouží i jako tepelná izolace, se kterou můžete ušetřit nemalé množství energie. Zabraňují pronikání nepříjemných paprsků slunce, takže jsou ochranou proti UV záření, jež má někdy neblahé účinky – způsobuje stárnutí nábytku a blednutí textilií užitých v interiérech. S filtračním účinkem rolet je spojeno i blokování nadměrného tepla, které by v běžných podmínkách pronikalo dovnitř spolu se slunečním zářením. Různé nastavení lamel rolety může mít navíc dobrý účinek, pokud jde o přiměřenost větrání: do jisté míry umožňuje regulaci přísunu čerstvého vzduchu. I u těchto rolet platí, že snižují úroveň okolního hluku a množství pronikajícího světla, a tak díky tomu můžete v klidu spát i během dne.

Jak správně vybrat venkovní rolety

Jak už jsme psali, zaměřte se na použité materiály, ale také si vyhledejte dobrého prodejce, který by měl nabízet doplňkové služby formou kvalitní montáže i servisu. Určitě si raději připlaťte a místo ručního ovládání rolet si pořiďte ovládání elektrické, které je účinnější a komfortnější, jelikož jím lze nastavení rolet měnit i na dálku. A ani zde nezapomínejte na moderní design. Venkovní barva rolet by měla ladit s barvou fasády. Hledáte-li osvědčeného dodavatele, podívejte se na stránky www.louver.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist