Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Proč zateplit také střechu?

Zateplení je v dnešní době nutností, zvláště pokud chce člověk ušetřit za energie a zajistit si v domě příjemné klima. Nejčastěji dochází k zateplení fasády, ale stále více se v rámci rekonstrukce volí i zateplení střechy. Proč se zaměřit na střechu a jaké jsou možnosti? To se dočtete v našem článku.

5 důvodů, proč zateplit střechu

  1. zabrání úniku tepla,
  2. ochrana před hlukem,
  3. zvýší se požární ochrana,
  4. vytvoří se prostor pro bydlení (u větších střech),
  5. zvýší se cena nemovitosti.

Víte, že…

střechou uniká až 15 - 20 % tepla. Stejné množství tepla uniká dveřmi a okny. Proto je při rekonstrukci domu důležité myslet také na zateplení střechy. U novostaveb se se zateplením počítá již při výstavbě, u starších domů pak při jejich modernizaci nebo rekonstrukci.

Zajistí ticho z ulice

Zateplení střech je stejná nutnost jako je zateplení fasády nebo výměna oken. Jedním z důvodů, proč investovat do takové rekonstrukce je snížení pronikání hluku z venkovního prostředí jako je ulice, sídliště nebo silnice.

Při použití kvalitního izolantu jako je minerální izolace se snadno vyřeší také problémy s akustikou. Izolant vytvoří zvukovou bariéru a ve vašem domě nastane klid a ticho.

Zvyšte požární ochranu

Vše se odvíjí od kvalit izolantu, pokud na něm nebudete šetřit, pak získáte také vyšší odolnost střechy před požárem. Celkově se střecha hodnotí podle PO (požární odolnosti), ta se udává v minutách a řadí izolanty do jednotlivých tříd reakce na oheň.

Třídy jsou od A1 do F. A1 znamená, že výrobky jsou odolné proti požáru, a to i plně rozvinutého. Naopak třída F není ani klasifikovaná a E je schopná odolávat působení malého plamene po krátký časový interval, a to bez významného šíření plamene.

Nepouštějte se do toho sami

U zateplení střechy je, více než u jiného zateplení, důležité využít služeb a hlavně znalostí a zkušeností odborníka. Zkušený odborník vám poradí s výběrem vhodného izolantu i dalších potřebných materiálů. Opravy a rekonstrukce střech se řadí mezi náročnější procesy.

S čím vám odborník ještě pomůže? Vypočítá vám správnou tloušťku  izolantu a navrhne vhodnou aplikaci, která bude vyhovovat platným a vyzkoušeným postupům. Navíc vám odborník vypracuje propracovaný projekt, díky kterému se dojde k požadovanému výsledku.

Pokud se do zateplení střechy pustí laik, může to mít katastrofální následky. Chyby a nedostatky se nemusí projevit hned na začátku, ale hrozí vysoké riziko, že dojde ke kondenzaci vodních par v konstrukci, což způsobí těžko odstranitelné škody.

Takové chyby se mohou projevit ve formě plísní, vznikající hniloby dřevěné konstrukce a také se mohou začít objevovat vlhké mapy z důvodu vlhnoucí izolace.

Seznamte se s PIR/ PUR panely

PUR/PIR panely patří mezi nejmodernější a nejúčinnější izolanty, který se na trhu objevuje. Díky materiálům PUR - polyuretanová pěna a PIR - polyisokianurátová pěna dosáhnete při zateplení maximálních energetických úspor s minimálním nárokem na prostor.

Panely z PIR pěny přinášejí velké výhody jako je nenasákavost, skvělé tepelně izolační vlastnosti a větší tlakovou pevnost a také výbornou protipožární odolnost. Panely je možné aplikovat mezi, nad i pod krovy. Navíc se vyznačují snadnou a rychlou montáží a jsou bez nutnosti jakékoliv další sekundární konstrukce.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist