Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Prodej nemovitosti na vlastní pěst – opravdu vám to ušetří peníze i čas?

Pokud vlastníte nemovitost, kterou máte v plánu prodat, stojíte před volbou, jak to udělat. Celý proces může být velmi ošemetnou záležitostí, a to obzvláště v případě, že s prodejem nemáte vůbec žádné zkušenosti. Mnoho lidí se rozhoduje prodej realizovat bez pomoci realitní kanceláře s vidinou ušetřených peněz i starostí. Je tomu však opravdu tak?

Otázka financí a času

Mnoho lidí se domnívá, že prodej nemovitostí není vlastně náročný a že celou věc zvládnou svépomocí. Odměnou jim bude rychlý prodej a také ušetřené peníze. Ve skutečnosti ale toto rozhodnutí končívá rozčarováním, protože realita je někde jinde. Prodávat byt či dům je časově náročný proces. Vyřízení nezbytné administrativy, oběhání úřadů, příprava samotné nemovitosti, propagace, stanovení ceny a správné sestavení smluv – to vše vás čeká, pokud se rozhodnete prodávat na vlastní pěst. V neposlední řadě si také musíte vyhradit čas na prohlídky, potenciální kupce si jednotlivě ověřit v otázce financí i bonity a zejména mít sestavenou neprůstřelnou kupní smlouvu. Pokud s prodejem bytu či domu nemáte vůbec žádné zkušenosti, může to pro vás být velice náročné či přímo nerealizovatelné. Naproti tomu s pomocí realitní kanceláře vám stačí vyřídit pouze základní věci a ostatní záležitosti nechat na ní. Sice se nevyhnete úhradě provize, avšak s ohledem na to, kolik času a potencionálních rizik vám to ušetří, možná zjistíte, že je lepší spolehnout se na jistotu.

Bez zkušeností?

I když možná nejste na poli realit úplným nováčkem a máte povědomí, jak trh funguje, nikdy nebudete disponovat tolika znalostmi a aktuálními informacemi jako makléři, kteří se v dané problematice pohybují denně a mají s prodejem mnohaleté zkušenosti. Mnoho realitních kanceláří má vytvořenou svou vlastní síť klientů – vaše nemovitost se tak může prodat dříve, než se stačí inzerovat na webových stránkách. Spolehnout se můžete také na právní servis, poradenství, profesionální prezentaci vašeho bytu či domu nebo na správný odhad ceny nemovitosti.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist