Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Spokojený pes a krásný domov aneb Tipy na stylové chovatelské potřeby pro náročné

Pořídit si psa je asi jedno z nejlepších životních rozhodnutí, kterého asi nikdy jen tak litovat nebudete. Má-li ovšem být pes u vás doma dokonale šťastný a spokojený, je nezbytné mu pro to také vytvořit ty správné podmínky a pořídit nějaké ty psí nezbytnosti. A i když bydlení se psem jistě vyžaduje z vaší strany pár ústupků a kompromisů, v současné době to rozhodně neznamená, že musíte dát u vás doma sbohem právě stylu a vytříbenému vkusu. Prohlédněte si naše tipy na krásné a kvalitní chovatelské potřeby pro psy, které rozhodně nebudou vadou na kráse žádného moderního interiéru, a hlavně udělají život vašeho čtyřnohého kamaráda zase o chlup šťastnější a spokojenější.

Pes je věrným přítelem, který s vámi bude prožívat všechna radostná životní dobrodružství. Bude vám ale také s tichým porozuměním a ochotou naslouchat a dělat společnost ve chvílích, kdy budete mít náladu tak trochu pod psa. A jak se mu za to vše nejlépe odvděčit? Láskyplným pohlazením, nějakou tou oblíbenou mňamkou, společně stráveným časem a třeba i pohodlným místečkem k odpočinku. Věříme, že u většiny zmiňovaného si jistě budete vědět rady, protože kdo zná psa lépe než jeho člověčí parťák, že? Ale tipneme si, že nějaká ta menší dobrá rada by se ale přece jen mohla hodit. Nebo víte, podle čeho spolehlivě vybrat ten správný psí pelíšek, či jak poznat kvalitní hračku pro psa, která mu neublíží a nebude jen osamoceně ležet v koutě?

Dokonalý pelíšek? Ten, o který se váš chlupáč dobrovolně nepodělí! Ano, polštář Allure je skutečně tak pohodlný, jak vypadá. A jak vidíte, tomuhle hlídači se asi určitě jen tak nebude chtít zanechat lenošení.

Smečka na prvním místě

Zná to téměř každý majitel psa – počáteční zapřísahání, že pes do postele nesmí, často bere za své už během prvních pár dní, co si nového a úžasně roztomilého kamaráda přinesete domů. Ať už se vám podaří ubránit se smutným psím očím a neoblomně si stát za svým, nebo se byť jen částečně podrobíte nátlaku, jedno je jasné – v každém případě by váš psí parťák měl mít svůj vlastní pelíšek. Ten mu bude sloužit nejen na spaní a lenošení, ale i jako bezpečné a známé útočiště během vaší nepřítomnosti.

Přituhuje? Psí pelíšek TÖVE je zástupcem moderní skandinávské elegance a už sám o sobě rozhodně nenechá vašeho mazlíčka na pospas chladu od podlahy. Patří-li ale váš pejsek k těm, kteří mají rádi skutečné teplíčko a měkoučko, přikrývku TÖSSE si opravdu zamilují. Tuto deku z umělé kožešiny lze, a to i přes její poměrně velké rozměry, složit do kompaktní velikosti a vzít kamkoliv s sebou.

Tvary a designy, stejně tak jako materiály pelíšků jsou dnes nabízené v celé škále variant. Pro výběr toho správného bude nejlepší zohlednit velikost psa, jeho věk a také povahu spolu i s nejčastější polohou spánku. Menší plemena a štěňata nejvíce ocení měkké a hřejivé pelíšky s vyvýšeným okrajem, ve kterých se budou moci pohodlně schoulit. Divočejší a akčnější plemena psů spolu s psími veterány naopak milují, když jim nebrání zbytečně nic v pohybu. Zároveň po velkém energetickém výdeji velmi rádi zregenerují na komfortním polštáři, který poskytne dokonalou oporu pro celé tělo.

Co se týče materiálů, vybírat je také z čeho. Umělé kožešiny jsou velkým trendem a svou hřejivostí potěší nejednoho věčného zmrzlíka. Pokud váš pes patří do skupinky těch, kteří si umí užívat života skutečně naplno, a to za každého počasí (tedy bláto, kaluže a voda všeho druhu i stavu je pro ně rájem na zemi), u materiálu pelíšku jistě oceníte zejména praktičnost a nenáročnou údržbu.

Přesně takovými jsou psí pelíšky čalouněné voděodolnými látkami, které jsou často rezistentní také vůči usazování nečistot. I z toho důvodu se velmi snadno udržují a jsou výbornou volbou nejen pro akční, ale také starší psy. Tyto funkční pelíšky ovšem nezaostávají ani v designu – stylové barevné variace či trendy dekory nejsou žádnou výjimkou. Perfektním příkladem, který nezkazí dojem z žádného moderního interiéru je designový pelíšek ve tvaru TEEPEE, který nabízí funkčnost i velmi atraktivní originální provedení.

Pelíšek Glamour si rozhodně zamilují všichni milovníci královského pohodlí. Jeho design se nese v duchu lehce extravagantní, moderní elegance a je nabízen hned v několika barevných provedeních. Už na první pohled je jasné, že jím potěšíte nejednoho menšího i většího požitkáře a znalce skutečně komfortního lenošení. Ale pozor – je možné, že o místo v náručí psího pelechu Glamour se strhne i pěkná mela!

Pes je ze své přirozenosti tvor velmi společenský, který miluje být se svou smečkou pohromadě. To je hlavní pravidlo, které mějte na paměti, až budete hledat to správné místo, kam psí pelíšek umístit. Zatímco malá plemena nejraději spí přímo v posteli ve vaší těsné blízkosti, větší psi rádi “své lidi” hlídají a potřebují mít přehled skutečně ve dne i v noci. Pokud je tedy pes zvyklý být neustále s vámi, netrvejte tvrdě na tom, aby spal v jiné místnosti než vy. Nechcete-li pelech umisťovat přímo vedle postele, dejte jej alespoň na místo, ze kterého na vás pes dobře uvidí. Bude klidnější a vy si ušetříte bezesnou noc kvůli kňučení a nervóznímu pochodování za dveřmi ložnice.

Misky, ze kterých bude chutnat

Kvalitní odpočinek a strava jsou alfou a omegou spokojenosti také psího života. Takže není žádným překvapením, že stejnou pečlivost, kterou byste měli věnovat výběru pelíšku, si zaslouží i výběr správných misek na vodu a krmení. Zpravidla nezáleží na tom, zda se rozhodnete krmit výhradně granulemi, konzervami nebo nějakou speciální metodou. Při výběru je rozhodující velikost psa a také snadná údržba materiálu misky. I psí miska by se totiž měla pravidelně čistit. Usazená mastnota, zbytky krmiva a jiné nečistoty se mohou stát rychle zdrojem nebezpečných bakterií. Současným trendem jsou cementové či rovnou betonové misky, které jsou stabilní, velice odolné a navíc skvěle vypadají.

Miska Won-Ton je dokonalým spojením moderního designu a praktičnosti. Do stabilní betonové základny je vsazena nerezová miska, kterou budete moci snadno vyjmout a umýt klidně po každém krmení. Jedná se zkrátka o designový kousek, za jehož vzhledem rozhodně nezaostává ani precizní, vysoce kvalitní a sofistikované provedení. Z téhle misky bude prostě chutnat i neoblíbená vitamínová tabletka s rybím tukem!

Další velice oblíbenou variantou jsou nerezové misky. Ty si svou velkou popularitu vysloužily díky bezproblémovému čištění a nízké váze, díky které se dají snadno sbalit s sebou na cesty v podstatě kamkoliv. I když je jejich nízká hmotnost velkým plus, je zároveň i nevýhodou. Před rychlými jedlíky může nerezová miska doslova utíkat, popřípadě bude její převržení a vylití na denním pořádku. Jednoduchým řešením celé situace jsou ovšem praktické stojany, do kterých se misky umístí. O miskách pro psy ve stojanu či na vyšším podnosu byste měli určitě uvažovat i v případě větších a hlavně vyšších plemen. Krmení i pití pro ně bude tak o mnoho pohodlnější.

Čtyři barevné varianty a hned tři velikosti, mezi kterými si tu pravou najdou všichni malí i velcí. To je set dvou nerezových misek RICO s kovovým podnosem, kterému nechybí moderní šmrnc a nyní velmi oblíbený minimalistický design. RICO je důkazem, že i misky pro psy mohou být opravdu krásné.

Parťák pro výcvik i chvíle samoty

Hračky pro psy – to je kapitola sama pro sebe. Většina štěňat často skončí s nějakým tím vyřazeným starším plyšákem, kterému během pár dní uštědří poslední ránu z milosti. Jako nepříjemný a také poměrně nebezpečný bonus se malým bojovníkům mnohdy podaří pozřít některou z plastových částí či umělá vlákna výplně hračky. A to by se rozhodně nemělo stát. Chraňte zdraví svého pejska a poohlédněte se raději po hračkách, které jsou vyrobené a navržené přímo pro psy. Vsadíme se, že budete příjemně překvapeni. Současná nabídka totiž rozhodně nekončí pouze u pískacích míčků a gumových kuřat.

Naučit se aportovat a je k tomu rovnou soba? Panečku, to jednomu zvedne sebevědomí! Sob Marley patří spolu s králíkem Ruppertem a plyšovým sobím parohem do série psích hraček prémiové kvality, které se pyšní nadstandardní odolností a kvalitou zpracování.

Dnešní látkové hračky pro psy vás pravděpodobně překvapí svou vysokou kvalitou a také líbivým designem. Zodpovědný výrobce ví, že taková psí hračka musí být dostatečně odolná, aby zvládla silnější stisk čelistí i nějaké to drsnější zacházení během zápasů na život a na smrt a také se pohodlně přenášela v tlamě i držela v packách. Aktuálně jsou velmi oblíbené hračky z přírodních materiálů, které jsou pro zvíře zdravotně nezávadné, a jejichž tvar a design se dokonale přizpůsobí psí čelisti. Ať už jde o háčkované míčky doplněné o u psů tolik milovaný pískací mechanismus, nebo roztomilé plyšáky, váš pejsek má možnost v těchto hračkách najít skutečné parťáky a společníky nejen pro společnou hru, ale také osamělé chvíle, kdy vás zavalí povinnosti nebo budete mimo domov. Navíc chytře vybraná hračka, která si získá srdce vašeho pejska, je kromě všeho výše zmíněného také ideální pomůckou pro výcvik základních povelů. A kdo by nemiloval přístup škola hrou, že?

Kost a pes – ti dva k sobě prostě patří. V případě, že si váš pes bude připadat na plyšáka už trochu velký, ale na hraní stále tak akorát, látková psí hračka BEASTY ve tvaru kosti je dokonalým řešením a zachráncem situace.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist