Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_8437

Sportovní vychytávky pro váš dům a zahradu

Jste sportovním nadšencem, ale nemáte čas dojíždět nebo Vám chybí spoluhráči? Nebo máte doma aktivní ratolest, kterou je třeba nějakým způsobem zabavit, ale vhodné sportovní kroužky jsou daleko či probíhají ve špatný čas? Není třeba věšet hlavu – máme tu pro Vás několik nápadů a sportovních vychytávek, díky kterým se budete moct Vy nebo Vaše děti svému oblíbenému sportu věnovat u sebe doma nebo na zahradě.

Venkovní basketbalový koš

"Americkou" klasikou, která postupně proniká do českých luhů a hájů je basketbalový koš. Dostupný je v mnoha variantách, ať již jako samostatný basketbalový koš s deskou, kterou můžete pověsit například na garáž, nebo jako celý basketbalový koš se stojanem a nastavitelnou výškou, který se hodí například na dvůr či na zahradu. Právě basketbalový koš s nastavitelnou výškou má výhodu v tom, že "roste" spolu s Vaším dítětem – s tím, jak roste do výšky Váš potomek, můžete volitelně zvyšovat i výšku basketbalového koše.

Pokud byste shledali basketbalový koš jako záležitost příliš fádní, můžete svého potomka potěšit například košem korfbalovým, který můžete ve venkovních prostorách umístit prakticky kamkoliv. Stojí za podotknutí, že jak basketbalový tak korfbalový koš lze v závislosti na kvalitě výrobku pořídit za cenu v řádech jednotek tisíc korun.

Doma netradičně

Již jsme nakousli korfbal, u méně tradičních sportů však zůstaneme. Ke hraní lakrosu sice potřebujete spoluhráče a hřiště, což však nebrání tomu, abyste si díky nemohli bouncerbacku své dovednosti pilovat prakticky kdekoliv. Bouncerback snadno rozložíte, složíte a přemístíte, podle počasí jej umístíte na zahradu nebo klidně do garáže - tudíž již žádné tipovánízda se v závislosti na předpovědi vyplatí či nevyplatí vypravit se zaházet si k nejbližší stěně či nikoliv.

Máte rádi minigolf? Pak vězte, že si jej můžete zahrát klidně i u sebe na zahradě a zpestřit si tak jím například víkendové grilovací posezení. Cena základní minigolfové dráhy sice činí přibližně 20 tisíc korun a sady překážek zhuba čtvrtinová, výhodou však je, že pak tyto můžete takřka libovolně kombinovat a sestavit si vždy jedinečnou dráhu, která Vás nikdy neomrzí. Minigolfové hřiště-li si nicméně s trochou elánu a zručnosti zvládnete vyrobit například podle tohoto návodu i sami.

Máte ve svém regionu smůlu na deštivé počasí a nevyužité místo v garáži? Prostorově minimalistickou a nejlevnější variantou jak tento prostor využít je například umístění terče na šipky, jehož cena se v případě kvalitativního průměru pohybuje řádově v jednotkách stovek korun. Pokud si však můžete dovolit být prostorově i finančně velkorysejší, je zajímavou a žádanou variantou například kulečníkový stůl. Pro úplnost lze uvést, že nejlevnější verzi kulečníkového stolu pro karambol či pool lze pořídit již za cenu nižší deseti tisíc korun, zatímco cena prostorově náročnějšího stolu pro snooker se pohybuje spíše v řádech desítek tisíc korun.

Raketové sporty

Neoslovila Vás nabídka žádné ze shora uvedených vychýtavek nebo jste spíše příznivcem raketových sportů ? V takovém případě by ve Vaší domácí výbavě neměl chybět například pingpongový stůl, který můžete umístit do garáže a dle přízně počasí jej operativně přemístit na dvůr či zahradu. Preferujete-li spíše bílý sport a/nebo hledáte ekonomičtější variantu, pak vězte, že cena základního tenisového trenažeru (závaží + tenisový míček na provázku) začíná v obchodech se sportovními spotřebami již na cca 100 korunách; případně si jej při troše zručnosti můžete vyrobit s ještě o něco nižšími náklady doma sami i Vy.
  

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist