Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Terasa ve stylu Provence – jak si ji zařídit?

Letošní léto na dovolenou do zahraničí asi mnoho z nás neodjede. Co si ale kousek zahraničí přivést k vám domů? Třeba si vykouzlit terasu ve stylu Provence. Příjemné zákoutí vám poskytne vítaný azyl a stane se oázou klidu a pohody. Inspirujte se jižní Francií i vy.

Nic pro milovníky minimalismu

Romantický styl Provence se těší velké oblibě. Nejen, že je krásný, vzdušný, lehký, svěží, ale především vyniká svou útulností. Využívá hlavně světlé odstíny, prim hraje bílá, která je citlivě kombinovaná s pastelově fialovou, zelenou či modrou. Z materiálů jasně vedou ty přírodní, jako dřevo, kov a kámen. Provence bude ideální pro všechny, kteří si nepotrpí na strohý minimalismus či sterilní výzdobu.

Autenticita a útulnost v hlavní roli

Provence styl vyniká zdobností, ale zároveň i šarmem, pečlivě proto přemýšlejte o každém kousku. Pokud jde o zahradní nábytek, skvěle tady vypadají venkovské, vintage kousky s patinou, ze kterých dýchá ta pravá nostalgie. Mohou být i řádně oprýskané, budou tak působit dokonale autenticky. Kromě dřevěného nábytku nic nezkazíte ani tím kovovým v bílé barvě, která podtrhne jemnost a čistotu prostoru.

Pro romantické duše

Provence styl si zamilují všechny romantické duše. Nechybí tady totiž jemné květinové motivy, především pak se vzorem levandulí a růží, které jsou pro oblast jižní Francie typické. Objevují se na všech textiliích – od polštářků přes ubrusy až po prostírání. Tu správnou romantiku dodají exteriéru také proutěné košíky, plechové kbelíky, dózičky, keramické, hliněné a glazované květináče s voňavými bylinkami a okrasnými květy. Olivovníky, citrusy, levandule, šalvěj, tymián či rozmarýn potěší nejen nos, ale i oči a duši.

Krása v detailech

Na terase by nemělo chybět praktické venkovní osvětlení, to kdyby se posezení protáhlo do nočních hodin. Romantiku vykouzlí lucerny se svíčkami, světelné řetězy či venkovní závěsná svítidla v originálním designu, která můžete jednoduše zavěsit například na pergolu. Krásně a stylově bude vypadat také starožitná stojací lampa, která se stane jedinečným a nepřehlédnutelným prvkem. Tak vykouzlete si Provence ve středu Evropy!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist