Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Tipy a rady, jak zútulnit svou zahradu

Spolu s příjemným teplým počasím a hřejivými paprsky slunce chceme trávit čím dál víc času v přírodě. Pokud máte u domu zahradu, tak máte vyhráno. Inspirujte se ověřenými tipy, jak svou zahradu zútulnit a vytvořit z ní ideální místo pro relaxaci i odpočinek.

Proč jsou oblíbené terasy

V současné době téměř každý, kdo se chystá stavět dům a zároveň má u něj zahradu, přemýšlí nad terasou. Terasa je žádaným místem, kde můžete trávit čas s rodinou a přáteli po větší část roku. Je ideální k odpočinku, relaxaci, čtení knih nebo třeba grilování s přáteli. Už na začátku přemýšlejte i nad zastřešením terasy, abyste zde mohli být třeba i v létě celý den.

Z pokoje rovnou na zahradu

Pokud jste teprve dům postavili a ještě nemáte dlažbu a podlahu terasy hotovou, užívejte si alespoň východ z pokoje rovnou na zahradu. V ideálním případě přímo na trávník. Uvidíte, že váš den bude jiný, když po probuzení ještě bosí stoupnete do trávy a zacvičíte si například pozdrav slunci.

Stavba terasy

V průběhu stavby terasy ji přizpůsobte pomocí markýz a rolet také k tomu, aby na ni nepršelo nebo aby například nábytek neničil vítr. Stejně tak oceníte i wpc plot, který ohraničí váš pozemek, ale bude skvěle vypadat i kolem terasy. Oddělíte tak odpočinkovou zónu od záhonů nebo od herního místa dětí.

Co na zahradě dělat

Při zútulnění zahrady myslete na to, co zde chcete dělat. Rozhodli jste se, že má být zahrada hlavně místo k odpočinku? Nezapomeňte na posezení, případně houpací křeslo, lehátka na opalování nebo také houpací síť na stromě nebo přímo na zastíněné a zastřešené terase. Pro zábavu vás i dětí můžete na zahradě postavit dřevěný domek se skluzavkou, případně si nechat postavit bazén.

Jak zařídit posezení

Posezení umístěte ideálně na terasu a už při její stavbě myslete na to, zda chcete mít i venkovní kuchyň. Vyberte si wpc dlažbu, která se vyznačuje dlouhou životností a snadnou údržbou. Uvidíte, že čas, který ušetříte na úklidu, efektivně využijete s přáteli a rodinou. Výběr posezení je na vašem stylu, oblíbený je dřevěný nebo ratanový nábytek. Bát se nemusíte ani kovových židlí s polstrovanými polštářky, případně zvolte plastový nábytek, který se bude lépe udržovat.

Místo pro relaxaci

Zahradu zútulníte také polštářky, dekami a přehozy, které se hodí nejen k posezení, ale také je položíte přímo do trávy. Na terasu můžete dát i osvětlení, případně do zahrady solární světýlka. Skvělé jsou i lucerny, které vytvoří příjemnou a romantickou atmosféru. U dekorací buďte střídmí a místo sádrových trpaslíků si vytvořte zajímavou skalku z kamenů nebo třeba svépomocí záhony z palet.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist