Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8437

Tipy na výběr jídelního stolu do vaší vysněné jídelny

Stůl bývá opomíjenou součástí interiéru, a přitom u něj trávíme spoustu času. Romantická večeře pro dva, společné krmení vašeho malého děťátka ve třech, později, když se rodina rozroste, musíte se s dětmi vejít ke stolu ve čtyřech, pěti i šesti a ve chvíli, kdy děti vyrostou, určitě za vámi budou jezdit dál s vnoučaty. A co návštěvy? Je lepší usadit se s hosty ke stolu, kde na sebe všichni uvidíte než na gauč, kde sedíte podélně a nemůžete si v klidu popovídat. Pořízení vhodného jídelního stolu proto nenechávejte náhodě.

Jakou délku, výšku a hloubku zvolit

  • V případě čtvercových nebo obdélníkových stolů počítejte na každého člena rodiny 60 cm délky stolu. Pokud jste jen čtyři, bohatě vám vystačí stůl dlouhý 150 cm. V úvahu berte umístění nohou a šířku stolu, což může ovlivnit počet míst k sezení. Ve chvíli, kdy se k vám sjedou příbuzní a návštěvy, k pevnému stolu se samozřejmě nevejdete. Proto je vhodné pořídit si rovnou rozkládací stůl, ke kterému se pohodlně usadíte i ve větším počtu. Pokud vám to velikost interiéru dovolí, zvolte raději stůl větších rozměrů.

TIP: Masivní jídelní stůl Aruba bude vévodit každé jídelně. Výbornou vychytávkou je důmyslně uschovaný rozkládací systém.

  • Výška stolu by měla být v rozmezí 75–78 cm. Záleží na tom, jak jste vysocí.

TIP: Poněkud netradiční vzhled jídelního stolu Hanna zaujme na první pohled. Léta na desce jsou umístěna netradičně napříč desky a celkově stůl působí vyšším dojmem.

  • U kulatých stolů se v rozhodování o velikosti vychází z průměru. Pro tři lidi bohatě vystačí stůl s průměrem jednoho metru. Na každé další dva spolustolovníky přidejte k průměru dalších 25 cm. Výbornou variantou jsou rozkládací kulaté stoly, které při rozložení získají oválný tvar.

TIP: Do menších interiérů se pohodlně vejde kulatý stůl Elli se sraženou hranou stolové desky vytvářející dojem tenčí desky. Když přijde návštěva, jednoduše ho rozložíte.

  • Abyste pohodlně dosáhli i doprostřed stolu a nemuseli se zvedat ze židle měla by být hloubka stolu v rozmezí 70 až 85 cm od jeho středu.

Masiv je sázkou na jistotu

Rozkládací jídelní stůl z masivu je skvělou ozdobou jídelny. Návštěvy po něm budou obdivně pokukovat. Zvolíte-li variantu z tvrdého dubového, bukového nebo ořechového dřeva, získáte odolný stůl na každodenní snídaně, svačiny, obědy i večeře.

TIP: Skutečně dokonalý vzhled masivu oceníte u stolů z kolekce WoodArt. Přiznané „nedokonalosti“ dřeva, jako jsou suky, praskliny, rýhy, přírodní stromové hrany i neuspořádané letokruhy, dělají na desce stolu tu pravou parádu.

 

Jak o stůl z masivu pečovat

Masivní stoly nevyžadují speciální údržbu, ba naopak by jim mohla uškodit. Povrch, ošetřený lakem nebo olejem, postačí setřít vodou nebo prostředkem určeným přímo od výrobce stolu. Rozhodně nepoužívejte agresivní čistící prostředky, kterými umýváte nádobí nebo pečujete o jiné části domácnosti.

Prožívejte společné rodinné chvíle u jednoho stolu. Stolu s příběhem. Stolu od Rott design.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist