Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_8437

Umělecké kovářství Mittner

Dnešní doba je o průmyslové a sériové výrobě, kdy továrny chrlí produkty jeden jako druhý, jako přes kopírák. Proto je velmi příjemné, pořídit si domů nebo na chatu nějaký originální, třeba ručně vyráběný kousek. Rozbijete tím stereotyp a dáte průchod své fantazii, v níž jste možná snili o ručně kovaném plotu, zábradlí, mříži, světle, posteli, schránce, nebo jen ručně vyráběném nářadí k vašemu krbu.

Pokud i vy přemýšlíte, že oživíte chatu nebo svůj dům o nějaký výrobek od uměleckého kováře, pak máme tady tip na kovářství Mittner, které bylo založeno již v roce 1990. Dlouholetá tradice tohoto řemesla se odráží i ve výrobcích této dílny, jež zde časem dovedli k úplné dokonalosti.

Trocha historie kovářství Mittner

Zakladatel pan Mittner se kovářskému řemeslu začal učit už v roce 1980 a o deset let nato založil svoji firmu UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ - MITTNER Za tuto dobu mu až do dnešních dní prošlo rukama mnoho tun železa, ze kterých se staly kované výrobky, v nichž se snoubí poctivá řemeslná práce s kvalitními materiály.

Stylová kovárna s charakterem staré usedlosti

Celý objekt kovárny má charakter staré usedlosti se vším, co k tomu patří. Je navíc i stylově vybavena a veškeré zařízení je plně funkční. Prohlédnout si tak můžete ucelenou sbírku starých kovářských nástrojů.

Co v nabídce kovářství Mittner naleznete

Vyrábějí nejen kované ploty, mříže do oken, ale i brány. V nabídce najdete dále kovaná zábradlí, lustry, světla, krbové nářadí, kliky, panty, rošty, rožně, kovaný nábytek - jako jsou židle, postele a stoly, ale také svícny a mnohé další ručně vyráběné výrobky. S železem dokáží až nemožné kousky. Navíc výrobky od kovářství Mittner odrážejí kvalitu a profesionalitu. V práci mistrů této dílny naleznete zápal i nadšení a smysl pro detail. Z dlouholeté tradice vkládají do výrobků nejen svoji zručnost a um, ale také duši. Kovářství je prostě celý jejich život a na jejich výtvorech je to znát.

Specialista pro památkovou obnovu

Umělecké kovářství Mittner je také držitelem certifikátu č. 01109 * kovář - specialista pro památkovou obnovu *, který mu vystavil Národní památkový ústav v Praze. Můžete si tak být jisti, že všechny postupy a tradiční řemeslná práce jsou v souladu s dřívějšími hodnotami a že zde zvládnou veškeré restaurátorské práce.

Výrobky a reference

Za 30 let fungování kovářství byl vyroben nespočet výrobků, které si můžete prohlédnout na webu a facebookových stránkách. A i když to není zdaleka vše, co tu za ta léta vyrobili, i tak je to dobrá ukázka jejich úžasné práce. Výrobky s puncem kvality kovářství Mittner dnes zdobí nejen mnohé moderní objekty, ale i historické budovy po celé České republice i v zahraničí.

Kde nás najdete

Kamennou prodejnu můžete navštívit v Brně, ale rozhodně se vám vyplatí, když se zajedete podívat přímo do stylové kovárny, která se nachází 16 km od klasické prodejny v obci Rajhradice.

Umělecké kovářství Mittner


Více informací naleznete na www.kovarstvi-mittner.cz.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist