Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.


image_12104

Českem se prohnal vichr Sabine. Většina škod připadla na pojištění nemovitosti

Dne 4. 2. se nad Atlantským oceánem zformovala cyklóna Sabine, která 9. února udeřila na evropskou pevninu. Místy dosahovala rychlosti až 202 km/h, zanechala za sebou značné škody na majetku a připravila o život devět lidí. Do České republiky bouře dorazila o síle vichru, ačkoliv na Sněžce vítr nárazově dosahoval rychlosti až 180 km/h, což odpovídá parametrům orkánu. Pojišťovny zaevidovaly škody ve výši přes 590 milionů.

Oproti nejničivějšímu orkánu, který se kdy přehnal přes naše území, byla bouře Sabine mírná. Tlaková níže Kyrill z roku 2007 s celkovým objemem škod přesahující 2 miliardy korun byla mnohem ničivější. Přesto nelze před následky vichřice Sabine přivírat oči. Stala se pátou nejničivější a navzdory výrazně nižšímu počtu pojistných událostí (Kyril – 76 681, Sabine – 20 750) pojišťovny vyčíslili průměrnou výši škody jen o pár set korun nižší než u Kyrila. Na jednu pojištěnou domácnost vyplatily v průměru 28 520 Kč.

informací o celkové výši škod přišla 13. února Česká asociace pojišťoven, která sdružuje téměř všechny tuzemské pojišťovny. Ze statistik vyplynulo, že Sabine napáchala škody jen o 100 milionů Kč vyšší než orkán Eberhard v roce 2018.

Opět se prokázalo, že i v České republice, která patří k zemím s nejmenším počtem živelných katastrof na světě, se vyplatí uzavřít majetkové pojištění. Téměř 18 000 nahlášených škodních událostí (tzn. valná většina) připadlo na pojištění nemovitosti. Pouze necelá sedmina z celkového počtu 20 750 pak na pojištění vozidel, domácností a ostatních rizik.

Mějte na paměti, že nezkrotné přírodní živly mohou způsobit škody i na vašem majetku, byť se mu doposud vyhýbaly. Komplexní ochranu nemovitosti a domácnosti poskytuje pojištění Bezpečný domov PLUS od ERGO pojišťovny. Produkt je nastaven tak, aby pojištěncům nehrozilo riziko tzv. podpojištění, a navíc je k němu pojištění odpovědnosti za škodu zdarma.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist