Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Retro průmyslový design

Dominantou interiérů domácností mladých lidí se stále častěji stávají kousky průmyslového designu minulých let. Kontrast retro industriálního nábytku v moderním interiéru je tak zajímavý a netradiční, že si lidé do svých kuchyní zavěšují tovární lampy, místo skříně používají kovovou skříňku z nemocnice a čas jim doma ukazují nádražní hodiny.

Kreativní využití průmyslového nábytku a doplňků z továren, starých kin či tělocvičen je stále oblíbenější. Kde však k takovým věcem přijít? Vsadit můžete na odborné obchody s retro designem. Jejich sortiment Vás může vždy inspirovat. Jedním z nich je například Nanovo, který se zaměřuje na vyhledávání, renovaci a prodej kvalitního designu z druhé poloviny 20. století.

3 otázky o retro industriálním designu pro Nanovo:

1) Proč je industriální design v poslední době tak oblíbený?

„Jedná se o archetypální kusy. Jde o předměty, které byly vyrobeny jen za účelem své funkce a tomu je podřízen i vzhled. Jinými slovy, neexistuje jednodušší forma. Z židle z továrny nebo ze světla už nelze ubrat více materiálu. Jde prostě o kusy bez jakéhokoli dekoru, příkras, nebo kudrlinek a naopak s určitou surovostí a právě industriálním vzhledem. V jednoduchosti těchto kousků a jejich kontrastu s moderním interiérem je krása a to se lidem líbí,“ vysvětluje Jirka Mrázek z Nanovo.

2) Odkud přišla inspirace?

V momentě, kdy se lidé začali do opuštěných továren či jiných industriálních prostor stěhovat kvůli levnějšímu nájmu nebo dostupnosti bydlení, začali si prostory přizpůsobovat. Bylo to v době, kdy pro ně byla industrializace dostatečně vzdálená a místo toho, aby jim továrna přišla pro bydlení nevhodná, objevili v ní eleganci a styl. Z mého pohledu se něco podobného událo na několika místech zároveň, ale jmenujme třeba Brooklyn v New Yorku. Dnes je industriální prostorné bydlení jedním z nejžádanějších a tak i tento nábytek a bytové doplňky,“ popisuje Adam Karásek z Nanovo.

3) Jaká jsou pravidla pro kombinaci industriálního designu a moderního interiéru?

„Vkusná kombinace průmyslového retro designu a moderního interiéru je především o jednoduchosti. Hlavní roli většinou hrají barvy bílá, šedivá, hnědá a černá a materiály dřevo, kůže a kov s prvky skla. Kombinace těchto barev a materiálů působí dobře snad ve všech případech. Dominantou místnosti pak může být klidně švédská bedna nebo retro kino sedačka. Ale jedno je hlavní, zařiďte a přizpůsobte si vše tak, aby se vám doma dobře žilo a bydlelo,“ říká Jiří Mrázek z Nanovo.

Nanovo nabízí průmyslový designový nábytek a bytové doplňky převážně československé výroby. V sortimentu najdete vybavení, ale také netradiční doplňky ze škol, nádraží, továren či laboratoří z 20. století.

Zajímavé informace můžete odebírat na facebooku http://www.facebook.com/nanovoshop
nebo twitter účtu http://twitter.com/nanovoshop.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist