Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.


image_12104

Chcete ušetřit? Pořiďte si nízkoenergetické bydlení!

Propojení moderní architektury a současných technologií, útulné, komfortní a ještě navíc úsporné bydlení? To všechno slibují nízkoenergetické domy, které jsou v současnosti nejžádanějším typem staveb.

Základní informace o nízkoenergetických domech

Nízkoenergetickou stavbou se rozumí dům, který je postaven tak, aby šetřil energii pomocí nadstandardní tepelné izolace, regulace vytápění a větrání s rekuperací tepla. Takový dům je kompaktní a celistvou stavbou, která se může pyšnit moderním tvarem a vzhledem, nechybí ani prosklené plochy, které jsou orientované na jih. Spotřeba tepla na vytápění se pohybuje okolo 50 kWh/m2/rok.

Návratnost prvotních nákladů

Při stavbě nízkoenergetické stavby je důležité zohlednit místo výstavby, tak aby dům využíval sluneční energii, vytvořit co nejvíce kompaktní tvar, aby v domě nebyly teplotní mosty, kterými by zbytečně odcházelo teplo, a veškerá stavební konstrukce domu by měla mít vynikající tepelné vlastnosti. Tento speciální konstrukční systém může zvýšit náklady na výstavbu domu, ovšem úspora peněz za bydlení tuto investici rychle vrátí. Cena takového domu se pohybuje od 2 300 000 Kč u těch nejmenších domů do 5 000 000 Kč u rozsáhlejších staveb.

Poptávka po nízkoenergetickém bydlení

„Na základě poptávek na výstavbu nízkoenergetických domů, které k nám dorazily minulý rok v období od ledna do konce července, jsme zaznamenali nárůst poptávek o tento typ domů ve stejném období letošního roku o 37,5%.“ dodává Magdalena Anna Heroutová, jednatelka stavební společnosti Domy Oldar. Přičemž potvrzuje, že největší zájem v posledních letech je právě o nízkoenergetické dřevostavby, které tvoří v dané společnosti celých 92% realizovaných staveb a pouhých 8% patří zděným stavbám.

Stavba, která se vyplatí

Vlastní bydlení tak nemusí být pouhým snem a jeho realizace stavbou nízkoenergetického domu je na místě. Rodinné domy na klíč je možné postavit na téměř jakémkoliv místě, kdy je v prvotním plánu zohledněno využití daného pozemku a dispozic domu. Investice do nízkoenergetického domu se příliš neliší od ceny tradičního domu, kde však musíte počítat s mnohonásobně vyššími náklady na provoz.

Budoucnost v šetření energií

Navíc již brzy bude stavba energeticky náročných domů minulostí. Od roku 2020 má začít platit nové ustanovení Zákona o hospodaření s energií, na základě kterého bude možné stavět v České republice pouze domy, jež splňují požadavky na stavbu s téměř nulovou spotřebou energie, což ve většině případu bude odpovídat právě výstavbě nízkoenergetických domů.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist