Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Doba koronavirová mění domácnosti: Přibývá pracoven a pracovních koutků

Práce z domu je již několik měsíců jedním z předních témat. Firmy, které doposud o home office ani neuvažovaly, byly nuceny na tento specifický systém přejít takřka ze dne na den – a zaměstnanci si museli zvyknout na diametrálně odlišný styl práce.

Se změnou pracovního prostředí došlo i ke změně zažitých návyků. A co si budeme namlouvat – pro naprostou většinu lidí šlo o obrat o sto osmdesát stupňů. Většina si na změnu zvykla, jiní si stále zvykají a někteří se nemohou dočkat, až se vše vrátí do normálu a oni opět usednou do pohodlného křesla v kanceláři. Patříte do poslední zmíněné skupiny a home office berete jako peklo na zemi? Možná jste jen podcenili význam správně zařízené pracovny!

Proč je důležité mít svůj vlastní pracovní prostor?

Pracovat se dá téměř všude. Otázkou však je, nakolik je efektivní home office v obývacím pokoji – hned vedle zbytku rodiny, která si dopřává pravidelnou porci seriálů. Nedostatek klidu a přítomnost rušivých elementů mají na výkon pracovníka velmi negativní dopad a je třeba je eliminovat dříve, než se nakupí nedokončené úkoly a po nich se dostaví deprese.

Vytvořte si prostředí, ve kterém se pracuje jedna radost

Pokud máte k dispozici nevyužívanou místnost, pusťte se do práce a vytvořte si domácí pracovnu, do které se budete těšit. Spousta lidí považuje kvalitu pracovního prostředí za nedůležitou, ve skutečnosti má na efektivnost pracovních procesů enormní vliv.

Zařídit domácí pracovnu k obrazu svému není nijak složité. Typickým středobodem je bytelný pracovní stůl, kterému sekunduje komfortní kancelářské křeslo. V místnosti by neměly chybět police na nezbytné příslušenství, několik zelených rostlin a dekorace, jež navodí správnou pracovní atmosféru. Komu se nechce malovat, může vsadit na moderní tapety, samozřejmě s vhodně zvoleným motivem.

Optimální teplota, hluk a další faktory

O tom, zda vám v nové pracovně půjde práce od ruky, nerozhodne pouze její zařízení. Budete si muset zabezpečit dostatek osvětlení a ohlídat míru hluku z ulice. Na oknech by neměly chybět záclony či závěsy. Dobrou volbou jsou textilie z akustických materiálů – pohltí zhruba pětkrát více hluku než klasické záclonyHlučnost by neměla překračovat 40 dB, a to především v době, kdy se potřebujete nejvíce koncentrovat. A co se týče teploty v místnosti, podle odborníků je pro práci ideální rozpětí 20-24 °C.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist