Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Jak řešit úklid společných prostor v domě?

V bytových domech se řeší nejčastěji dvě témata – úklid a parkování. Dnes se zaměříme na první z nich, protože patří mezi nejkonfliktnější téma mezi sousedy v bytových domech a panelácích. Úklid je rozbuškou sousedských sporů, schůze vlastníků bytových jednotek většinou sklouzne k tématu úklidu a spory o to, kdo uklízí a jakým způsobem, případně kdo zajistí úklid za nájemníky, jsou nikdy nekončící. Jak lze tento problém řešit ku prospěchu všech?

Komu se chce uklízet?

Během domovních schůzí je nejčastější stížností kvalita úklidu jednotlivců, kteří by měli podle hodinových ručiček vždy týden po týdnu převzít otěže úklidu, případně k tomu návazné odstranění sněhu před vchodem. Zatímco někdo si dá s pravidelným úklidem záležet, aby nevypadal před ostatními hloupě, majitel jiného bytu se zachová zcela opačně. Vzhledem k tomu a s ohledem na dobré sousedské vztahy je lepší se na schůzi dohodnout na systému, který bude vyhovovat všem a dostojí všem zásadám řádného úklidu společných prostor. Čistota ve společných prostorách totiž povznáší i úroveň jednotlivých bytů.

Dům, kde touží lidé bydlet

Špinavé chodby, vstupní hala nebo neuklizené sklepní kóje totiž zcela degradují dům a také snižují hodnotu při potenciálním prodeji. Ruku na srdce, kdo by si chtěl koupit byt ve špinavém domě, kde si nejsou nájemníci schopni uklidit nebo zajistit firmu, která se o úklid postará? Pravidelný úklid totiž není jen o čištění podlah, je nutné zamést a setřít také schody ve všech patrech, omést prach a pavučiny z parapetů, koutů a dalších méně přístupných míst. Ve sklepních prostorech je nutné odstranit letitý prach a špínu. Zapomenout by se však nemělo také na prostory, kterými musí projít každý – vlastník, nájemník, návštěva i potenciální kupec.

Čisté vstupní dveře a výtah jsou vizitkou domu

Jsou jimi vstupní dveře, které by měly zářit čistotou. Při jejich údržbě by se měly pravidelně leštit skleněné tabulky, aby nenesly otisky prstů, stejně tak se musí vyleštit klika. Také výtah musí být čistý, zde je nutné vycídit zrcadlo a okolí tlačítek. Čistota v těchto společných prostorách je totiž vizitkou všech obyvatel domu. Je nutné k tomu tak přistupovat a najmout si firmu, která za společenství takové služby zajistí na úrovni a pravidelně. Tím se zvýší nejen komfort bydlení, ale také potenciální hodnota celého domu, potažmo bytové jednotky.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist