Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Jak vybrat efektivně pracovní rukavice

Ochrana rukou je při vykonávání spousty různých činností naprostou nezbytností. Ne každá profese si specifické rukavice přímo vyžaduje, nicméně mnohé ano. Volba nových pracovních rukavic určitě není nijak jednoduchá. V potaz je nezbytné brát spousty různých důležitých aspektů. Ptáte se, jaké záležitosti to jsou? Pak nepřestávejte číst, na ty základní se podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Účel využití na prvním místě

Hned na počátku ještě před tím, než si pracovní rukavice koupíte, si dobře rozmyslete, za jakým účelem je budete používat. Mnohé profese doslova vyžadují specifické modely. Jednat se může například o pracovní rukavice jednorázové, chemické, antivibrační, neprořezné, antivibrační, dielektrické a jiné. Samozřejmě je zapotřebí dát pozor i na použití konkrétních materiálů. Mezi ty nejfrekventovanější se řadí třeba kůže, bavlna, kov, textil a další.

Design rukavic

Také v zaměstnání musíte vypadat stylově. Mnohé výroby jsou již dnes koncipovány jako open space, takže halou prochází nejrůznější obchodní partneři a hosté. Zaměstnanci mající stylové oděvy, pracovní obuv a ochranné pomůcky vypadají mnohem líp než lidé v nějakém roztrhaném oblečení.

Pozor je třeba dát i na normy

Jakékoli kvalitní pracovní pomůcky musí podléhat normám. Rukavice nejsou výjimkou a až do roku 2017 se musely podrobit normě EN 388, jež se zabývá mechanickými riziky. Tato norma byla inovována a nyní zahrnuje celkem 6 bodů. Ostatně sledovat stačí piktogramy na balení rukavic. O jaké záležitosti se tedy jedná? Především o odolnost vůči oděru a prořezu. V mnohých provozech jsou takovéto vlastnosti doslova nezbytné. Zapomenout nelze ani na rezistenci vůči protržení. Zapomenout nelze ani na ochranu před propíchnutím a nárazu. Nohy musí být zkrátka v bezpečí, a to se vším všudy.

Zdroj obrázků: Syda Productions / Shutterstock.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist