Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.


image_12104

Jaké výhody přináší fotovoltaické elektrárny do domácností? Jak vysoké jsou dotace?

I přes současnou pandemii koronaviru výrazně vzrostl zájem o fotovoltaické elektrárny, které se instalují na střechy nejen podniků a továren, ale i mnoha rodinných domů. Počáteční investice do solárních panelů je sice větší, nicméně část se vám vrátí skrze poskytované dotace. V následujících řádcích se zaměříme nejen na fotovoltaiku jako takovou, ale i na dotace, které můžete získat.

Poměrně k výraznému nárůstu solárních panelů došlo i v kategorii malých střešních elektráren na rodinných domech. Pro srovnání, v roce 2019 bylo žádáno v rámci dotačního programu o podporu na montáž solárních elektráren s celkovým výkonem 12 MW, kdežto o rok později už bylo toto číslo vyšší, a to 22,6 MW. Jaké jsou tedy dotace na fotovoltaiku? A vyplatí se?

Dotace na fotovoltaiku pro domácnosti

Pokud je ve vašem hledáčku fráze fotovoltaika dotace, potom byste měli vědět, že je stále aktuální dotační program Nová zelená úsporám. Dotace se pohybují od 35 000 Kč do 150 000 Kč. Záleží na tom, jaký solární systém zvolíte. V případě termických solárních systémů jsou dotace 35 000 Kč a 50 000 Kč.

Nejnižší možnou částku dostanete, když zvolíte solární ohřev vody, zatímco ta nejvyšší dotace je poskytována na fotovoltaický systém s akumulací elektrické energie či efektivně navržený solární systém, který dokonale spolupracuje s vytápěcím systémem a tepelným čerpadlem.

Nechejte si navrhnout solární elektrárnu na klíč

U solární elektrárny je nezbytné splnit několik základních technických požadavků. Solární elektrárna na klíč je připravena tak, abyste na ni mohli čerpat dotace. Znamená to tedy, že je připojená k elektrické distribuční soustavě a má výkon do 10 kWp. Všechno si však nechejte navrhnout od odborníků, kteří dané oblasti perfektně rozumí.

Zdroj foto: Eon.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist