Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.


image_12104

Jakou vybrat sekačku na trávu?

Zahradní sekačka je důležitým pomocníkem v úpravě zahrady, ale na trhu jich je mnoho. Tak kterou vybrat? A která je pro vás nejvhodnější? S tím vám poradíme v tomto článku.

Kdy sáhnout po ruční sekačce

Pokud se staráte o menší travnaté plochy, které nepotřebují sekat často, anebo potřebujete párkrát za rok zkrátit vysokou trávu, ruční sekačka je pro vás ideální. Existují dva druhy – jeden bez pohonu, ten je ideální na vysoké traviny, anebo s pohonem, většinou elektrickým. Ten je vhodnější na kratší travní porosty, ale musíte se pohybovat v kabelovém dosahu od zdroje.

Tyto oba druhy se cenově pohybují okolo 2 000 – 3 000 korun. Samozřejmě lepší a výkonnější typy mohou být i o několik tisíc dražší.

Sekačky, které zvládnou i náročný terén

Jedněmi z nejlepších a nejoblíbenějších druhů sekaček jsou ty benzínové. Hodí se na větší zahrady i do členitějších terénů. Jedinou nevýhodou je náročnější údržba, co se týče doplňování oleje a benzínu.

Dalším typem pro údržbu velikých zahrad jsou akumulátorové sekačky. Jsou tiché, bezemisní a bezúdržbové. A jako bonus jsou akumulátory kompatibilní s jinými přístroji stejné značky. Benzínové i akumulátorové sekačky se cenově pohybují okolo 10 000 korun.

Robotické sekačky vás zbaví starostí

Jeden z největších trendů poslední doby – robotické sekačky – vám nejvíce ulehčí práci. Robotické sekačky jsou naprosto samostatné, spolehlivé a zbaví vás mnohých starostí. Jejich obliba roste také díky možnosti ovládání pomocí mobilní aplikace na dálku. Za tyto nadstandardní služby si sice budete muset připlatit, ale vyplatí se to.  Na trhu se jejich cena pohybuje okolo 20 000 korun.

Podle čeho dále vybírat?

Druh pohonu není to jediné, podle čeho se při koupi sekačky rozhodovat. Abyste si vybrali tu ideální, musíte vzít v potaz především typ sečení (existují rotační, lištové, bubnové nebo vřetenové). Dále bychom se měli zaměřit na záběr, nastavení výšky sečení, výkon motoru, hmotnost sekačky, objem sběrného koše, pojezd či hlučnost.

Také se podívejte na nabídku různých firem a porovnejte jejich ceny a výkony. Nekupujte hned první produkt, na který narazíte. Vyplatí se vyhledat si informace i recenze, anebo zajít přímo do obchodu a nechat si poradit od odborníků.

Nedostatek financí?

Pokud jste našli pro vás toho ideálního pomocníka, ale momentálně nemáte dostatek financí, může vám pomoci rychlá půjčka na OP. Peníze dostanete ihned, abyste co nejdříve mohli začít s úpravou zahrady. Nepůjčujte si však zbytečně více, než v dané situaci potřebujete.

 

 

Zdroj foto: Proficredit.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist