Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.


image_12104

Kolekce svítidel LUXURY ODDMENTS

Skleněná krása s přidanou hodnotou - studio Anna Marešová designers představilo udržitelnou kolekci svítidel  LUXURY ODDMENTS. 

Anna Marešová představila kolekci svítidel z vyřazeného skla.  Pojmenovala ji výstižným názvem Luxury Oddments, tedy luxusní harampádí.

Staré věci v sobě skrývají spoustu příběhů, které mohou mít další pokračování. Záleží jen na tom, kdo je objeví. Zkumavky, kapiláry a další skleněné nádoby v jednom vědeckém ústavu měly štěstí. Pro vědce už sice byly nepotřebným materiálem, pro designérku Annu Marešovou se ale naopak staly zdrojem inspirace. Kolekce zahrnuje sedm svítidel, jejichž název odráží typ a množství spotřebovaného materiálu. Najdete v ní třeba kulatý lustr 604 pipes složený ze skleněných trubiček či čtverhranný skleněný skvost 256 test tubes,jehož základem je 256 zkumavek.

S odpadním materiálem se při výrobě nových předmětů pracuje docela často, ale jeho proměna v luxusní objekty už tak běžná není. „Jedná se vlastně o princip, který se dá snadno aplikovat nejen na staré předměty, ale i na zapomenuté, nevyužité a často poničené architektonické skvosty,“ zamýšlí se designérka a dodává, že neustálé „chrlení“ nových předmětů a vytrvalý marketingový tlak na lidské emoce snižuje cit pro kvalitu.„Staré věci jsou pro mne velmi inspirující a mají duši“

Svítidla z kolekce Luxury Oddments jsou k vidění ve studiu Anna Marešová designers v Kamenické ulici 37, Praha 7, do 18. 4. 2015.

Na projektu se podíleli také Sergej Kuckir, Lukáš Blažek (design a výroba) a Jiří Toman (vizuální styl), se kterými designérka dlouhodobě spolupracuje. Blažek výstavu doplnil dvěma obrazy z CNC pokladových desek. Během výstavy se promítal dokument Kláry Jakubové, která v něm zachytila proces přeměny nepotřebných věcí v luxusní světelné objekty.

Další informace na www.annamaresova.com

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist