Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

LED svítidla a osvětlení

K vybavení interiéru neodmyslitelně patří i výběr svítidel. Každá místnost klade jiné nároky na intenzitu, směrování proudu světla i jeho barevný odstín. Z pohledu designu je důležité také vybrat vhodný kryt nebo stylové řešení osvětlení. Světla zásadně ovlivní pocit pohody a také zlepší podmínky, třeba pro práci.

S výběrem svítidel nepospíchejte

Nestačí naplánovat jeden centrální zdroj světla a případně k němu pořídit další doplňkový. Při výběru postupujte uváženě a snažte se zohlednit nejen velikost místnosti, ale i její dispozice a umístění vybavení. Snažte se také předjímat budoucí vývoj ve využívání místnosti. Pevně instalovaná svítidla budete za pár let těžko měnit, vyplatí se rozvrhnout světla tak, aby dovolila jednoduché úpravy. V tomto ohledu jsou praktickou variantou bodová svítidla nebo reflektorová, která je možné směrovat a upravit podle aktuálních požadavků.

Také se vyplatí investovat do LED svítidel, které jsou v počátku vyšší investicí, nicméně rychle se vrátí. Svítidla mají mnohonásobně delší životnost, navíc jsou odolnější vůči prachu, vlhkosti i mechanickým otřesům. Důležitý je také výrazně nižší odběr energie.

Vytvořte praktický základ

Základem je stále rozptylové centrální světlo, může být voleno jako stropní svítidlo, lustr nebo přisazené světlo. Jeho intenzitu a barvu pak přizpůsobte k stylu místnosti. Moderní světla využívají plně LED technologii, která dovoluje v relativně malém zdroji dosáhnout vysoké intenzity, navíc můžete volně pracovat i s barevným odstínem. Studená bílá je ideálním typem světla pro pracovny, kuchyně, koupelny. Světlo nezkresluje barvy, osvětlí i detaily a podporuje soustředění. Na druhém konci spektra, v odstínech teplé bílé, je vhodné vybírat pro ložnice nebo obývací pokoje, kdy odstín světla navodí příjemnou klidnou atmosféru.

Nebojte se experimentovat

Na pevném základu osvětlení si pak můžete dovolit výstřelky nebo originální doplňky. Zajímavé stojací lampy, náladové osvětlení nebo i LED pásky mohou výrazně oživit interiér a dodají mu originální styl. Doplňkové osvětlení můžete kdykoli snadno vyměnit.

Nemusíte se bát ani různých technických vychytávek. Pro pohodlný příchod k domu v noci, nebo pohyb po bytě, třeba na toaletu, může posloužit světlo s pohybovým senzorem. Využít můžete i různé stmívače nebo ovládání, kterým můžete regulovat intenzitu světla nebo dokonce proměnit barvu ve spektru RGB.

Moderní výrobci představují designově zdařilé osvětlení pro jakoukoliv místnost, ve finálním výběru záleží jen na vás. Unikátní kousky, stejně jako univerzální elegantní základ můžete vybírat i z pohodlí domova. Kvalifikovaný personál e-shopu vám pomůže určit adekvátní intenzitu svítidla i jeho odstín.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist