Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Malý byt může být vzdušný a prostorný

Zařídit malý byt není nic jednoduchého, když chcete mít vzdušný byt s dostatkem úložného prostoru. Ale jde to. Stačí znát pár triků a vychytávek designérů a i malý byt může působit prostorným dojmem. V našem článku se pár triků dočtete.

Nábytek na nožičkách

Masivní nábytek bohužel do malého bytu nepatří a zbytečně by zabíral místo. Nevynikne jeho design ani příběh, který sebou starý nábytek nese. Ale co do malého bytu patří je odlehčený nábytek nebo nábytek na míru.

Co je odlehčený nábytek? To je často nábytek na nožičkách s lehkým designem. V současné době je velmi oblíbený, a tak se na nožičkách vyrábí a navrhuje na co si vzpomenete. Od pohovek, křesel, lenošek až po komody, skříně nebo postele.

Nábytek na nožičce dokáže s malým prostorem zázraky. Díky vzdušnému provedení nábytku vynikne podlaha, která když je vhodně vybraná, tak prostor opticky zvětšuje.

Podlahy, které dokáží malý prostor opticky zvětšit jsou ve světlém provedení jako jsou světlé odstíny dřeva, oblíbené vinylové podlahy v odstínech šedé, bílé nebo krémové či PVC s dekory dřeva opět ve světlých barvách.

Zapomínat se nesmí také na koberce, zvláště kusové koberce. Pokud zvolíte opět světlé odstíny, pokoj nejen, že se zvětší, ale také zabydlí a zútulní. Pokud pak sladíte koberec s pohovkou nebo křeslem, máte vyhráno.

Pracujte se světlem a odrazem

V malém bytě by rozhodně neměla chybět zrcadla. Ideální je zrcadlo umístit naproti oknu, a to tak, aby zrcadlo odráželo světlo zvenku. Díky tomu vznikne iluze dalšího okna. Dalším místem kam umístit zrcadlo je za lampu nebo za jiné světlo. Světlo odrážející se v zrcadle dokáže místnost opticky zvětšit.

Vyberte si materiál a barvu

V malém bytě je dobré se držet jednoho odstínu a pouze několika materiálů. Bytoví designéři doporučují vybírat nábytek ve stejné nebo podobné barvě. Tedy rám postele, křeslo nebo komoda by měli hrát stejnými barvami. Barvy se mohou opakovat na závěsech, povlečení nebo polštářích.

Malá, ale funkční kuchyň

Kuchyň v malém bytě je často oříšek. Důležité je myslet na dostatečně velkou pracovní plochu a úložné prostory. Naopak není potřeba velký vařič, dvouplotýnkový v garsonce úplně stačí. Zapomínat se také nesmí na vybavení a je dobré vybírat multifunkční roboty, kteří ušetří místo namísto jednotlivých pomocníků.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist