Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Nové kancelářské prostory v Praze do roku 2018

Do roku 2018 se má v Praze postavit až půl milionu metrů čtverečních nových kanceláří. Tento narůstající trend přichází po letech menšího útlumu v segmentu nebytových prostor. Mohl by se tak srovnat rekord, který vznikl v letech 2007 a 2008, kdy bylo nejvíce dokončených kancelářských budov na trhu.

V loňském roce se přitom počet volných kanceláří snížil o 4 %, což je za posledních deset let největší pokles. Volných ploch pro tyto účely je pouhých 10,6 % z celkových 3,2 milionu m2. Což je nejméně od roku 2009. I přes to, že bude v těchto dvou letech dodáno rekordní množství ploch, nebude to stačit stále stoupající poptávce hlavně ze strany mezinárodních společností, pro které jsou kanceláře v Praze velmi atraktivní.

Developeři přicházejí s novými lokalitami

Developeři přicházejí s výstavbou v nových kvalitních lokalitách. Jejich možnosti jsou omezené v rámci vysokých cen pozemků a dostupnosti volných míst pro tyto účely. Nepomáhají tomu ani náročné a zdlouhavé schvalovací procesy, které se často protahují až na několik let. Brzdí se tím dobrý business v oblasti pronájmu kanceláří.

Mezi nejaktivnější patří finanční skupiny ze Slovenska, jako jsou HB Reavis a Penta. Za nimi je v těsném závěsu i developer Skanska. V návaznosti na jednodušší získávání potřebných povolení roste u společností popularita brownfieldů. Navíc přestavba těchto míst má velmi pozitivní dopad na okolí. V tomto segmentu většinou území disponují společnosti CPI a Unibail-Rodamco. Výkladní skříní těchto brownfieldů jsou aktuálně holešovické Bubny, kde roste pod taktovkou společnosti Skanska kancelářská budova Visionary. Ale už brzy je předčí výstavba Penty, která bude měnit podobu celého okolí Masarykova nádraží a vyroste zde Central Business District podle návrhu slavné zesnulé britské architektky Zahy Hadid v hodnotě až 10 miliard korun.

Další zajímavé projekty kancelářských budov

V rámci projektu Palmovka Open Park vznikne až 25 500 m2 ploch na pronájem. Zde se propojí revitalizovaná průmyslová hala s dvojicí prosklených administrativních budov.

Další projekt nese jméno Butterfly a vzniká v moderní rezidenční čtvrti Karlína. Tato administrativní budova s atypickou zelenou fasádou a půdorysem motýlích křídel nabídne až 23 105 m2 pronajímatelných ploch.

Poslední představovanou budovou bude Prime Office Building, která nabídne 7 200 m2 moderních kancelářských prostor rovnoměrně rozložených v sedmi patrech. Unikátní projekt vzniká v lokalitě Prahy 4 – Pankrác.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist