Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Parní nebo finská aneb není sauna jako sauna

Když jste si chtěli saunu pořídit před lety, s výběrem jste se příliš trápit nemuseli. Protože v podstatě existovala jen jedna varianta, a to tradiční finská sauna. Dnes je výběr saun opravdu široký a my si teď představíme rozdíly mezi finskou a parní saunou.

Domácí wellness jak má být

Když pro naše zákazníky připravujeme návrhy wellness, vždy je jeho hlavní a nejdůležitější součástí sauna. Je to logické – sauny byly od nepaměti určeny k léčbě mnoha zdravotních obtíží, pravidelné saunování zvyšuje imunitu organismu proti nemocem a plní i neocenitelnou relaxační funkci.

Dá se tedy říci, že každé nově postavené wellness na míru nějaký druh sauny obsahuje. Pojďme se podívat, které.

Finská sauna

Saunová klasika – většinou dřevěná konstrukce, kde jako zdroj tepla slouží saunová kamna ve spojení s regulátorem teploty. Prostředí finské sauny je charakteristické vysokými teplotami, které dosahují až 100 °C, a velmi nízkou vlhkostí vzduchu.

Saunovací cyklus obsahuje pobyt v sauně a následné prudké ochlazení, například pomocí ochlazovací kádě, ochlazovacím bazénkem, přelivným vědrem nebo alespoň studenou sprchou.

Parní sauna

Tu si můžeme představit jako nadstavbu finské sauny, kdy se přidá parní generátor, který produkuje páru, a tu vhání do sauny.

Parní sauny jsou charakteristické teplotami vzduchu kolem 80 °C (tj. o dost nižšími než ve finské sauně) a vyšší vzdušnou vlhkostí, která dosahuje hodnot okolo 30 – 70 %.

Mnoho lidí si plete parní saunu s parní lázní. To je ale chyba, protože se jedná o dvě odlišná zařízení – v parní lázni jsou teploty okolo 40 °C a vlhkost vzduchu je extrémně vysoká, udává se, že až 100%. Parní lázeň poznáte snadno: její stěny jsou obložené keramickými dlaždicemi, protože tak vysokou vlhkost žádné dřevo dlouhodobě nevydrží.

Pokud plánujete wellness na klíč nebo i jen samotnou saunu, můžete si všechny zde vyjmenovaná zařízení (tj. finskou, parní saunu i parní lázeň) na vlastní oči prohlédnout a na vlastní kůži vyzkoušet v našem showroomu v Praze – Uhříněvsi.

www.wellness-vision.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist