Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.


image_12104

Precizní pokládka cementového potěru

Cementový potěr se používá v interiérech domácností, kanceláří i garáží. Nachází uplatnění jako podkladní vrstva před finální pokládkou podlahových krytin. V nenáročných prostorech, jako jsou sklepy, nebo garáže se může použít i jako konečná pochozí vrstva. Hodí se také pro podlahové vytápění, zajišťuje tepelnou vodivost.

Pro výrobu cementového potěru je nutný cement jako pojivo, poté písek a záměsová voda. Poté se použijí přísady a příměsi. Na stavbě se potěr může vyrobit smícháním potřebných složek, další možnost je použití suché směsi. Cementové podlahové potěry se používají i do vlhkých prostor. Jejich předností je dlouhá životnost, odolávají snadno chemickým látkám i ohni. Poměrně dlouho vysychají a jsou náročné na dodržení podílu vody.

Cementový potěr se dělí dle typu spojení s podkladem. Můžete si vybrat připojený potěr, spojený s podkladem, použití je možné pouze na dostatečně kvalitní podklad. Oddělený potěr je od podkladu oddělen separační fólií. Plovoucí potěr je od podkladu oddělen akustickou vrstvou. Cementové potěry se používají v několika pevnostních třídách, každý se hodí na jinou podlahovou konstrukci. Nejnižší je vhodný pro vyrovnání nerovností, na něž se položí podlahová krytina. Byty mají stanovenou jinou pevnostní třídu, další například užitkové části domu. Nejvyšší jsou umísťovány v průmyslových stavbách.

Při stavbě je nutné potěr zpracovat do 1,5 hodiny, je nutné hlídat vliv počasí, tedy ne na mrazu, nebo přímém slunci. Do měsíce od položení potěru je nutné držet zde teplotu nad 5 stupňů Celsia, chránit místo před průvanem a přímým sluncem. Pochozí je již další den a je možné ho zatížit.

Jestliže hledáte pro svoji stavbu firmu, která se specializuje na cementový potěr, oslovte s důvěrou naši firmu TOKAREX spol. s r.o. Máme bohaté zkušenosti s pokládkou litých podlah, realizujeme anhydritové podlahy i cementové lité podlahy ve vysoké kvalitě.

Zdroj foto: Tokarex.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist