Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Proč se vyplatí investovat do kvalitní klimatizace do bytu?

S příchodem teplého počasí se leckdy domácnosti stávají v důsledku veder jen těžko obyvatelné, zvláště pokud máte místnosti na slunečné straně. Proto si stále více lidí pořizuje klimatizace. Často však volí levné modely, které ale nejsou tolik účinné a nenajdou tak široké uplatnění. Do klimatizace se rozhodně vyplatí investovat více peněz, a to hned z několika důvodů.

Mobilní klimatizace jsou na ústupu

Tradiční kompaktní klimatizace do bytu, které jsou přenositelné, sice vyjdou na pár tisíc korun, slouží však spíše jen jako dočasné řešení, když potřebujete okamžitě ochladit vnitřní teplotu a zajistit alespoň trochu příjemné proudění vzduchu. Stálé klima však nedokážou udržet.

Dělené klimatizace umějí interiéry ochladit i vyhřívat

Chcete-li investovat do skutečně precizního řešení, zvolte raději dělené klimatizace do bytu, jež nesou také označení split, případně multisplit. Mají vnitřní a vnější jednotky, které se instalují napevno. Vyšší pořizovací cena je kompenzována nižšími provozními náklady. U klimatizace spotřeba elektřiny nebývá zrovna malá. Čím kvalitnější produkt zvolíte, tím více ušetříte na samotných provozních nákladech. Vše je nutné zvážit i dle velikostí místností, které bude vaše klimatizace obstarávat.

Moderní výkonné split a multisplit klimatizace najdou uplatnění nejen v parných letních dnech, ale prakticky po celý rok, neboť často slouží i jako topný systém. Do jisté míry pak fungují třeba jako alternativa k tepelným čerpadlům. Výhodný je i fakt, že teplotu můžete doma nastavit a udržovat v přesně stanovených stupních, takže si vytvoříte stálé podmínky. Pro minimální spotřebu elektřiny je ale například důležité, aby vzduch byl maximálně o 7 stupňů Celsia rozdílný v porovnání s běžnou teplotou. Vyplatí se také přehodnotit tarif od dodavatele energií. Používáním klimatizace do bytu se dá zvolit výhodnější tarifní sazba, díky čemuž vás provoz domácnosti nevyjde zbytečně draho.

Zdroj foto: Eon.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist