Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Šetří čas i hřejí: dřevěné peletky

Teplo je základem toho, abychom se doma cítili příjemně. Chodit navlečení do svetrů a pletených ponožek ve svém domově nechceme, musíme tak topit. Jaký způsob je pohodlný?

Pohodlné a komfortní

S každým začátkem topné sezóny přichází obavy, jak doma udržet teplo a jak topit s co nejmenší námahou. Kotle na tuhá paliva, především na uhlí, už se pomalu mění za jiné způsoby vytápění, a to i díky různým dotacím. Kotle na dřevní peletky jsou velmi oblíbená volba z mnoha důvodů. Jedním z nich je komfort topení, kdy nemusíme běhat do kotelny každých několik hodin přikládat, vstávat o hodinu dříve, aby se ostatní budili do tepla a neustále řešit výkyvy teplot doma podle toho, zda zrovna kotel běží nebo musíme jít zatopit. Topení peletami je velmi pohodlné, kotel se snadno udržuje i čistí a lze k němu přidělat také zásobníky. Z nich jsou pak pelety automaticky dodávány přímo do kotle v pravidelných intervalech, nemusíte se tak start o přikládání. Dřevo je navíc ekologický a obnovitelný zdroj energie, při jeho zpracování vzniká odpad ve formě pilin a hoblin, které se následně využívají právě pro výrobu dřevních pelet a briket.

Teplo bez práce

Pelety, stejně jako dřevěné brikety, se do svého tvaru lisují pod vysokým tlakem a bez použití jakýchkoli pojiv, lepidel nebo jiných chemických sloučenin. Topení s nimi je šetrné, vzniká minimální odpad a zároveň mají vysokou výhřevnost. Peletky jsou určené do kotlů, brikety se hodí do krbů a kamen. Díky lisování hoří brikety několik hodin, mají vysokou výhřevnost a jsou šetrné k životnímu prostředí. Velmi dobře se skladují, balené jsou po několika kusech, lze je tak i skládat na sebe, aby zabíraly málo místa.

S peletami i briketami šetříte váš čas, nemusíte stále chodit přikládat ani se starat o skládání uhlí nebo sekání dřeva. Pohodlný způsob topení vám doma zajistí teplo po celou zimu.

Zdroj foto: Ekomall.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist