Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Solární ohřev vody: Jaké jsou výhody solárních panelů?

Vadí vám neustále rostoucí ceny elektřiny a plynu, kvůli čemuž se vám notně prodražuje vytápění rodinného domu a ohřev vody? Pak je možná na čase začít uvažovat o pořízení solárních panelů, díky kterým značně snížíte závislost na centrálních dodávkách elektrické energie ze sítě.

Solární ohřev vody: Jaké jsou výhody solárních panelů?

Přednosti solárního ohřevu vody

Pokud je solární panel vhodně umístěný na střeše domu, dá se akumulovaná energie použít pro ohřev pitné a užitkové vody, potažmo její rozvod do vytápění. Výrazně pak snižujete náklady na chod domácnosti. Tato úspora se pak může pohybovat v desítkách procent. Jinými slovy budete za složenky platit méně peněz.

Solární ohřev vody dokáže pokrývat většinu spotřeby, používání elektrického či plynového bojleru se pak stává spíše doplňkovou záležitostí, a to zejména v zimních měsících, kdy je intenzita slunečních paprsků nižší.

Aby zařízení správně fungovalo, je nutné zvolit vhodné umístění. Klasické nebo ostrovní solární systémy, které jsou na střechách domů, mají směřovat na jih, odkud proudí největší množství slunečních paprsků. Zároveň se nesmí zapomínat ani na správný sklon - solární panel by měl být instalovaný nejlépe na střeše se sklonem přibližně 50°.

Solární ohřev vody: Jaké jsou výhody solárních panelů?

Další důvody pro využití solární energie

Solární panely jsou ekologické. Při výrobě elektřiny nevznikají žádné zplodiny. Tím, že se díky nim spotřebovává méně elektřiny ze sítě, snižuje se spotřeba fosilních paliv, která se při výrobě elektřiny v elektrárnách stále hojně využívají.

Solární ohřev vody: Jaké jsou výhody solárních panelů?

Sluneční záření představuje nevyčerpatelný zdroj energie, tudíž má investice do solárních panelů rozhodně svoje opodstatnění. Nemusíte se obávat ani poměrně značných počátečních nákladů, které jsou spojené s nákupem a instalací systému. Kvalitní solární systémy totiž poslouží desítky let, přičemž vám každým rokem ušetří tisíce korun. Návratnost investice je tak v podstatně zaručená.

 

Zdroj foto a video: Eon.cz, Pixabay.com

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist