Doporučujeme

V kinech od 30. září:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11953

Speciální pánve, které by vám v kuchyni neměly rozhodně chybět

Ať už rádi kutíte, tvoříte nebo třeba uklízíte, jistě budete souhlasit s tím, že se správnou výbavou jde práce lépe od ruky. Platí to i v kuchyni a u sporáku především. Vytvořit lahodný oběd pro rodinu nebo pro partu přátel jde mnohem snáze, pokud máte kvalitní pomocníky. Mezi jedny z nejdůležitějších patří šikovné pánve.

Indukce, plyn i elektřina

Stejně jako hrnce či rendlíky i pánev musí být vhodná pro váš sporák. S tím obvykle není potíž u plynových, elektrických či sklokeramických plotýnek, obezřetní ale musíte být, pokud vaříte na indukční desce. Pánve na indukci musí mít speciální feromagnetické dno, aby došlo k sepnutí ohřevu. Nemusíte mít ale obavy, že byste kvůli tomu měli omezené možnosti při výběru. Výrobci se této nové technologii rychle přizpůsobili a nabízejí celou řadu pánví na indukci.

Nepřilnavý povrch pro snadné vaření

Dalším podstatným kritériem, které ovlivní vaši spokojenost při používání pánve, je její povrch. Pánve s nepřilnavým povrchem se snadno čistí, pokrm se na nich nepřichytává a lehce se s ním manipuluje. Příprava jídel je navíc o poznání zdravější, protože můžete smažit s minimem tuku nebo dokonce úplně bez něj.

Jak vybrat tu nejlepší?

Z nabídky pánví se vám může zatočit hlava. Mělké, hluboké, s nepřilnavým povrchem, s keramickým povrchem, nerezové, měděné, kameninové, litinové, teflonové… Jak z nich vybrat tu pravou? Pokud vaření není vaším koníčkem, vystačíte si s univerzální pánví. Ta by měla mít dostatečně velká a také hlubší, abyste v ní mohli připravit opravdu cokoli. Jestli ale v kuchyni trávíte času víc, dopřejte si speciální pánve, které slouží k přípravě konkrétních pokrmů.

Pánve wok nejen pro asijskou kuchyni

Pánev wok přinese do vaší kuchyně Asii na talíři. Tato univerzální varná nádoba s kulatým nebo rovným dnem je nejčastěji používaným náčiním na vaření v Číně. Pánve wok jsou hluboké, široké a oblé, díky čemuž se snadno promění na hrnec pro vaření ve vodě nebo v páře. Tuk navíc po stěnách vždy stéká dolů, proto jej spotřebujete méně a jídlo pak je méně kalorické. Wok je perfektní pro přípravu klasické „číny“, chutných omáček, polévek, ale i pro pražení ořechů nebo popcornu. Vysoké stěny pánve wok rovnoměrně rozvedou teplo, vaření je rychlé a díky velkému objemu připravíte najednou i větší množství jídla. Jednotlivé suroviny si uchovají svou lahodnou chuť i prospěšné živiny a vitamíny.

Náš tip:

Skvělým tipem je nerezová pánev wok Cerammax od Kolimaxu. Je vhodná pro všechny druhy spotřebičů včetně indukce, do trouby (až 220 °C) i do myčky nádobí. Sendvičové dno s termoakumulačními vlastnostmi zaručuje rychlé a ekonomické vaření s výraznou úsporou energie. Pánev wok Cerramax od Kolimaxu je synonymem vaření bez tuku, bez ztráty vitamínů a minerálů obsažených v potravinách – představuje dokonale hygienické prostředí pro vaření a uchování potravin.

Pánve na palačinky pro ta nejsladší rána

Perfektní tenké palačinky snadno připravíte na kvalitní pánvi na palačinky. Pánev na palačinky musí být nepřilnavá, aby se vám tyto sladké dobroty nepřichytávaly nebo netrhaly. Její okraje jsou o poznání nižší než u klasické pánve, kvůli lepší manipulaci s palačinkou.

Náš tip:

Ty nejlahodnější palačinky připravíte na palačinkové pánvi Tescoma SmartClick. Masivní kuchyňská pánev s odnímatelnou rukojetí je vynikající pro přípravu sladkých i slaných palačinek, omelet, bramboráků a dalších lahůdek. Je vhodná jak na sporák, tak do trouby. Palačinková pánev SmartClick se pyšní prvotřídním antiadhezním povlakem. Její dno je z nerezavějící oceli a je vhodná pro všechny typy sporáků, včetně indukčních. Pánev má prodlouženou záruku 5 let a je držitelem ocenění za design a funkci German Design Award 2017.

Lívance či volská oka jedině na pánvi na lívance

Pánve na lívance nesmí chybět v žádné kuchyni. Ať už pracujete na pánvi se čtyřmi nebo až se sedmi oky, příprava sladké dobroty je rychlá a nenáročná. Jako mávnutím kouzelné hůlky snadno a rychle vyčarujete dokonale stejné tvary. Otáčení lívanců usnadňuje nepřilnavý povrch. Na pánvi na lívance zcela jednoduše připravíte i malé omeletky nebo volská oka.

Náš tip:

Skvělou pomocnicí je pánev na lívance Orion Grande. Tato odlévaná masivní pánev má vysoce kvalitní nepřilnavý povrch PFLUON GRANIT. Připravíte v ní sázená vejce, bramboráčky či lívanečky s minimálním množstvím tuku. Pánev na lívance Orion Grande je vhodná na všechny typy spotřebičů včetně indukce. Navíc s ní parádně potěšíte své děti – v každé ze sedmi sekcí se ukrývá jiný výraz obličeje. Snídaně už nikdy nebude nudná!

Grilovací pánve pro ty nejšťavnatější steaky

Charakteristickým rysem grilovacích pánví jsou dobře viditelné drážky na dně, které imitují grilovací mřížku. V prostoru mezi nimi se zachytí šťáva z masa a to se pak opéká jako na grilu. Díky tomu si maso uchová svou přirozenou šťavnatost a nepřichytí se ke dnu. V grilovacích pánvích připravíte nejen vynikající maso, jsou vhodné i na zeleninu či na ryby.

Náš tip:

Perfektní steaky připravíte na masivní grilovací pánvi Tescoma i-PREMIUM Stone. Její unikátně zvrásněný antiadhezní povlak má charakter neleštěného kamene. Na speciálně strukturovaném povrchu se pokrmy nepřipalují, propékají se rovnoměrně a zachovávají si svou přirozenou chuť i šťavnatost. Grilovací pánev Tescoma i-PREMIUM Stone je vhodná na všechny typy sporáků – elektrické, plynové, sklokeramické i indukční – a můžete ji mýt v myčce nádobí. O její kvalitě váš přesvědčí i prodloužená pětiletá záruka.

Pohodlná příprava ryb s oválnou pánví na ryby

Pánev na ryby poznáte na první pohled – má totiž netradiční oblý tvar. Ryba se na pánev pohodlně vejde celá, nemusíte ji porcovat nebo krájet. Pánev na ryby je skvělým pomocníkem pro všechny, kdo milují rybaření nebo upřednostňují zdravou kuchyni.

Náš tip:

Skvělým tipem je pánev na ryby Tescoma SmartClick. Její největší předností je odnímatelná rukojeť, která prvotřídní grilovací pánev jediným stisknutím tlačítka přemění na zapékací mísu či praktický pekáč. Na pánvi si proto můžete připravit luxusní pečenou rybu, kterou poté dopečete v troubě. Oválná pánev na ryby Tescoma SmartClick má rozměry 35×26 cm a je opatřena antiadhezním povlakem proti připalování. Její třívrstvé sendvičové dno je z nerezavějící oceli, pánev je proto vhodná pro všechny druhy sporáků, včetně indukčních.

 

Zaujala vás některá ze šikovných pánví Tescoma? Pak pro vás máme dobrou zprávu! Na www.domacipotreby-franta.cz na ni můžete, stejně jako na ostatní nezlevněné pánve Tescoma, uplatnit slevový kupón na 10% slevu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist