Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.


image_12104

Tepelná čerpadla pro rodinné domy zlepšují kvalitu bydlení

Investice do moderních systémů a zařízení je v dnešní době poměrně zásadní záležitostí. Máte-li rodinný dům, u něhož postupně chcete dosáhnout co největší energetické soběstačnosti a snížení zátěže pro životní prostředí, je třeba neustále pořizovat inovativní prvky. Jedním z nich jsou bezesporu tepelná čerpadla.

Tepelná čerpadla pro rodinné domy už zdaleka nejsou nějakou horkou novinkou, teprve nyní si však získávají čím dál větší oblibu podobně jako velká tepelná čerpadla pro průmysl, kde fungují už desítky let.

Tepelná čerpadla pro rodinné domy zlepšují kvalitu bydlení

Druhy tepelných čerpadel pro rodinné domy

Pokud se klade otázka, jakým způsobem tepelná čerpadla dokážou zlepšit kvalitu bydlení, je v první řadě důležité nastínit jejich fungování. Jde o zařízení, jež napomáhají ohřívat užitkovou vodu a vytápět objekty za použití obnovitelných zdrojů. Dle zdroje se rozlišuje tepelné čerpadlo vzduch-vodatepelné čerpadlo země-voda a tepelné čerpadlo voda-voda. Jak lze dovodit, každý model čerpá energii z jiného obnovitelného zdroje – tedy buď ze země, vzduchu či vody. Tato energie nic nestojí, tudíž máte možnost získat zdroj tepla levně, váš dům se díky tomu stává méně závislý na centrálních dodávkách energií. Snížíte tím provozní náklady na chod domácnosti, což během pár let vykompenzuje nemalé pořizovací náklady.

Tepelná čerpadla pro rodinné domy zlepšují kvalitu bydlení

Jde o výhodnou investici?

Tepelná čerpadla pro rodinné domy v současnosti vyjdou minimálně na desítky tisíc korun, ovšem za určitých podmínek lze čerpat různé dotace, takže se jedná o relativně dostupná zařízení, která by se postupně měla objevovat u většiny nemovitostí. Životnost tepelných čerpadel může být až v řádech desítek let, výrobci na ně zpravidla dávají záruku minimálně na dobu 10 let, tudíž se rozhodně jedná o dlouhodobou investici.

Příkladem kvalitních produktů jsou tepelná čerpadla pro rodinné domy a průmysl od společnosti MasterTherm. Svým zákazníkům je schopna dodat tepelná čerpadla vzduch-voda, země-voda i voda-voda. Odborníci z této společnosti vám ochotně poradí, jaká volba bude pro váš rodinný dům tou nejlepší a nejefektivnější.

Tepelná čerpadla pro rodinné domy zlepšují kvalitu bydlení

Zdroj foto: Masterthem.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist