Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Trápí vás únava a deprese? Vneste do interiéru víc světla!

V současných tmavých a pošmourných dnech bojujeme s nedostatkem světla víc než kdykoli jindy. Častěji nás tak přepadá únava či dokonce sezónní deprese. Na vině však nebývá jen samotné počasí, ale i skutečnost, že náš interiér často připomíná spíš tmavou kobku. Jak do něj dostat víc světla a tím i radosti?

Světlé barvy

Barvy dovedou hotové divy, proč tedy jejich moc nevyužít i v interiéru? Vymalujte stěny do světlých barev, nezůstávejte ale jen u bílé. Ta se perfektně hodí na strop, na zdech vám ale daleko lepší službu prokážou pastelové tóny žluté, zelené či modré, které dovedou prostor opticky zvětšit. Pocitově vede světlo také podlaha, proto na ní nepokládejte tlustý tmavý koberec, ale zvolte spíš neutrální a světlejší dřevěnou podlahu. Na ni pak můžete umístit tenký kobereček, který místnost zútulní a zateplí.

V duchu minimalismu

Držte se hesla, že méně znamená více. Dejte si pozor, ať celý prostor nezaplácáte těžkými kusy nábytku – na masivní knihovnu, bytelný vysoký stůl či křeslo s vysokou opěrkou tedy rovnou zapomeňte. Aby místnost působila světle, musíte ji ponechat vzdušnost a lehkost. Inspiraci můžete načerpat v severských zemích, populární skandinávský styl je totiž krásnou ukázkou toho, jak neomezovat už tak omezený prostor. Síla tkví v jednoduchosti a prostosti v tom nejlepším slova smyslu.

Pryč se zastiňujícími doplňky

Rozlučte se s bytovými doplňky, které vás o přirozené světlo okrádají. Začněte u oken, sundejte těžké závěsy i hutné záclony, odstraňte z parapetu všechny ty květináče a další „serepetičky“. Rozhodně to ale neznamená, že byste se museli vzdát všech dekorací, jen je umístěte na jiné místo, kde nebudou překážet. Vybírejte prvky ze skla, které krásně pracují s přirozeným leskem. Obohaťte design místnosti o zrcadla, lesklé rámečky, mosazné svícny.

Čím více světla, tím lépe

Všechny tyto úpravy mohou výrazně přispět k lepším světelným podmínkám, avšak v krátkých dnech stačit nebudou. Světlo musíte dovnitř vnést i vhodným umělým osvětlením. Jedno stropní svítidlo nezvládne adekvátně ozářit celou místnost, na tmavé kouty je krátké. Nezbývá tak, než ho doplnit o další zdroje například v podobě stojacích lamp. Pro vytvoření efektních světelných kontrastů použijte LED pásky. Zvolíte-li ty barevné, můžete si je měnit podle potřeby a aktuální nálady. Tak zažeňte všechny chmury jedním přepnutím!

 

Zdroj foto: Luxo.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist