Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Výroba sauny – od začátku až po první saunování

Plánujete pořízení sauny a přemýšlíte o tom, že byste si ji nejraději vyrobili sami? Připravili jsme pro vás článek, kde vyjmenujeme několik bodů, na které si při plánování i výrobě sauny budete muset dát opravdu velký pozor.

Dvakrát měř a jednou řež

Ve Finsku, kde jsou sauny tradicí, zvládá postavit saunu kde kdo. U nás, ve středu Evropy, to už je složitější. Faktem je, že výroba sauny vyžaduje spoustu znalostí a ještě více zkušeností.

Bez pořádného plánku a rozvahy se do stavby sauny raději vůbec nepouštějte.

Pozor na dodržování bezpečnostních předpisů. Ty řeší odvětrání saunové kabiny, minimální vzdálenosti sauny od stěn místnosti, umístění kamen a také způsob otevírání dveří. Myslete i na správné a dostatečné odvětrání.

Základem každé sauny je správný výběr dřeva. Nejčastěji se používá severský smrk – a to jak pro konstrukci, tak na vnitřní obklad i venkovní stěny sauny (pokud se nejedná o vestavěnou saunu).

Pro lehátka a opěrky doporučujeme dřevo africké vrby abachi. Není nejlevnější, ale má tu skvělou vlastnost, že vaši pokožku během relaxace v sauně nebude pálit ani při teplotách kolem 100 °C, které jsou pro finské sauny typické.

Aby vám z finské sauny neutíkalo drahocenné teplo, používá se kvalitní tepelná izolace. Ta musí být nehořlavá. Takže na klasický polystyren, co vám zbyl ze zateplování domu, raději hned zapomeňte.

Proti pronikání vlhkosti slouží parotěsná fólie. Ta má speciální hliníkovou vrstvu a měla by být určena přímo pro použití v saunách. Zlepšuje také funkčnost tepelné izolace.

Saunová kamna se pořizují podle objemu vzduchu kabiny. Nešetřete na nich a vybírejte jen z osvědčených značek, protože vám zajistí správnou funkčnost, dlouhou životnost a servisní zázemí.

Dveře do sauny doporučujeme celoskleněné. Jejich montáž je překvapivě snadná a vypadají skvěle. Kupte je již hotové, jejich výroba doma se nevyplatí.

Každopádně je stavba sauny poměrně náročná disciplína. Takže se vám může klidně stát, že se vám bude během prvního saunováníšpatně dýchat nebo nevyženete rtuť saunového teploměru nad 80 °C.

Existuje jednodušší cesta

Pro stavbu sauny na míru existuje naštěstí i mnohem jednodušší řešení. Stačí navštívit web saunasystem.cz a poslat v nezávazné poptávce rozměry vaší budoucí sauny. Zanedlouho vám přijde do e-mailu cenová nabídka, další doporučení i pozvánka do saunového showroomu.

Cenově to vyjde téměř jistě dráž, než stavba sauny svépomocí. Ale jedinou vaší starostí zde bude, jaké vybrat dřevo a jaký zvolit design sauny. Navíc získáte prověřenou kvalitu a záruku až 10 let.

Je na vás, jakou cestou se při pořízení vaší nové sauny rozhodnete dát.

www.saunasystem.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist