Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.


image_12104

Zahradní slunečník - příjemné leto v zahrade

Posezení na zahradě by měl vévodit slunečník, který vás ochrání před prudkými slunečními paprsky i drobným deštíkem. Vybírejte jej proto s maximální pečlivostí.

Zahradní slunečník nejen proti slunci

V celé řadě obchodů se zahradním a terasovým nábytkem, například na https://www.drstudio.cz/zahradni-slunecniky/ najdeme velký výběr různých druhů zahradních deštníků. Slunečníky jsou jedním z prvků potřebných v našich zahradách, které doplňují různé sady zahradního nábytku. Chrání nás nejen za horkých, slunečných dnů, ale deštník umístěný pod stromem také ochrání stůl před padajícími listy a hmyzem. Díky tomu budeme moci jíst bezstarostné jídlo bez obav z kontaminace potravin.

Ideální místo pro odpočinkovou zónu v zahradě by mělo být mírně zastíněno. Ne v každé zahradě, jsou koruny stromů dostatečně velké, aby vytvořily stíněný koutek pro relaxaci. Děti na zahradě potřebují chránit před nadměrným sluncem. Ideálním řešením pak je koupit zahradní slunečník.

Jak dobře si vybrat zahradní slunečník?

Jednou ze základních funkcí při výběru slunečníku je jeho velikost. Při výběru průměru klobouku bychom se měli řídit povrchem místa, kde bude deštník umístěn. Je důležité přizpůsobit velikost deštníku velikosti terasy nebo zahrady, aniž by došlo k narušení poměru. Malé skládací druhy jsou dostatečné pro balkony s menší plochou. Snadno se instalují a jsou lehké. Budou také vhodné pro lidi, kteří se často přesouvají na jiná místa a mají děti. Poté lze lehký, snadno přenosný slunečník rychle přemístit na dětské hřiště nebo jej umístit nad lavičku nebo lehátko, které se v současné době používá k rekreaci. Připevnění takových deštníků je možné pomocí převážně plastových podkladů, které se navíc pro stabilizaci snadno naplní vodou nebo pískem.

K pokrytí sad zahradního nábytku, nábytku pro volný čas i jídelny, obvykle potřebujete slunečník s mnohem větším průměrem stínící části. Pak jsou k dispozici mnohem těžší a silnější velké slunečníky. Vhodná stabilizace těchto modelů je umožněna základnami pro těžké slunečníky, upravené podle jejich průměru. Tyto upevňovací základny, které nevyžadují časté stěhování, jsou vyrobeny ze žuly nebo betonu a pro snadnou přepravu mají často pohodlná držadla a zabudovaná kola.

Kromě velikosti stříšky se slunečníky liší také způsobem, jakým jsou připevněny. Klasické slunečníky jsou velmi populární po dlouhou dobu. Připomínají obyčejné deštníky používané k ochraně před deštěm. Velké zahradní modely jsou však vyrobeny ze silnějších materiálů. Jsou rozděleny podle mechanismů a blokování, díky čemuž se vrchní část nesloží, ale pevně drží. Rameno slunečníku je u těchto modelů umístěno uprostřed vrchlíku. Pro mnoho lidí je to nevýhoda a omezuje umístění nábytku pod deštník. Nicméně, způsob, jak využít prostor, je koupit sadu zahradního nábytku s otvorem vyříznutým pro tělo deštníku a tento slunečník je umístěn v nakládací a stabilizační základně, která je umístěna pod stolem.

Dalším typem jsou slunečníky s postranním ramenem. Jedná se o velmi praktický typ, pokud chcete získat trochu více stíněného prostoru. Tento deštník má ohnuté rameno, které umožňuje volné použití celého povrchu zastíněného vrchlíkem. Tento druh lze připojit k těžké základně pro deštníky umístěné někde na straně terasy nebo přímo ke stěně budovy.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist