Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Zážitek jménem venkovní sauna

Únava, stres, nespavost nebo oslabená imunita - stavy, se kterými se čas od času potřebujeme vyrovnat a které nám pěkně dokážou znepříjemnit život. Jedním ze způsobů, jak proti těmto narušitelům plnohodnotného a pohodového života bojovat, je sauna. Pomůže nám načerpat novou energii, posílit tělo i mysl.

A jak si poradit s často nabitým denním rozvrhem, který nedopřává návštěvu wellness centra? Vyzrajte nad tím a pořiďte si vlastní domácí saunu na terasu či na zahradu.

 

Zážitek jménem venkovní sauna

 

Proč sauna na zahradu?

Velkým důvodem, proč si pohrát s myšlenkou pořídit si saunu na zahradu, je samotná atmosféra venkovního saunování. Příroda k saunování neodmyslitelně patří, je s ní spjatá už od časů, kdy sauna měla podobu stěn z otesaných klád s jednoduchým vstupem a ohništěm uprostřed. Vůně dřeva v kombinaci s čerstvým vzduchem a výhled do krajiny nebo třeba jen na večerní hvězdné nebe má opravdu něco do sebe. Za vyzkoušení stojí také ochlazení na čerstvém vzduchu, v jezírku nebo v zimě ve sněhu. Saunování ve venkovní sauně posune celkový zážitek ještě o kousek jinam a dopřeje vám opravdu plnohodnotný relax pro všechny smysly. Častým argumentem, proč sáhnout po realizaci sauny na zahradě nebo na terase, je také nedostatek prostoru pro interiérovou variantu.

 

Zážitek jménem venkovní sauna

 

Stavba venkovní sauny na míru

Postavit venkovní saunu můžete svépomocí, nebo si na to najmout profíky. Naší radou je upřednostnit takovou venkovní saunu, která má bytelnou a odolnou konstrukci. V budoucnu se vám to vrátí na její životnosti.

Velkou roli hraje tloušťka dřevěných hranolů a obkladů, ze kterých je sauna vyrobená. V případě prosklení je dobré sáhnout po izolačních dvojsklech. Dále je na řadě poctivá izolace, ošetření vnějšího opláštění, vhodné pro venkovní klimatické podmínky a správná střešní krytina. Navíc, pokud vaše sauna bude stát na zahradě, je dobré myslet ještě také podloží sauny. Zkušení výrobci venkovních saun, jako jsou Sauny Vital, vám v tom všem rádi poradí a také doporučí vhodné materiály.

 

Zážitek jménem venkovní sauna

 

Praktičnost versus romantika ve venkovní sauně

Srdcem každé finské sauny je neodmyslitelně saunové topidlo. Vždy je třeba správně propočítat jeho výhřevnost, podle velikosti sauny. Atmosféra venkovního saunování zároveň láká vrátit se k historickým kořenům a opatřit si saunu s topidlem na dřevo. I v tomto směru jdou výrobci saunových topidel stále dopředu, dnes už si můžete vybrat saunová kamna s přikládáním z vedlejší místnosti nebo například kamna s prosklenými dvířky, kterými můžete pozorovat tančící plameny ohně. Je třeba počítat s trochu náročnější přípravou saunování, ale sálavé teplo a praskání dřeva v kamnech za tu úvahu podle nás stojí.

Druhou možností vedle toho je elektrické saunové topidlo. V takovém případě je třeba vyvést v místě realizace sauny elektrický přívod 380V. Na ten budou kamna napojena. Pak už vám stačí jen zmáčknout tlačítko, vyčkat a pohodlně si užít váš saunovací rituál. Pokud máte raději zvlhčený vzduch a nižší teploty, za zvážení stojí také saunová kamna s výparníkem, která vám nabídnou požitek bio sauny.

 

Zážitek jménem venkovní sauna

 

Zdroj foto: sauny-vital.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist