Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11042

Zelená elektřina vás bude stát jen o pár desítek korun ročně více

Každý z nás může změnit své návyky a aspoň trochu ulevit přírodě. Spousta lidí se vymlouvá na vyšší ceny ekologických produktů, ale není to vždy pravda. Hezkým příkladem je zelená elektřina, která vás ročně bude stát navíc asi tolik, co byste utratili za dvě nebo tři kávy ve vaší oblíbené kavárně.

Co je vlastně zelená elektřina? V zásuvce ji nepoznáte, nijak se neliší od té, která vám do ní proudí teď. Rozdíl spočívá v tom, jak byla získána. Zelená energie pochází čistě z obnovitelných zdrojů, například ze slunečních a větrných elektráren. Není pochyb, že ty jsou k přírodě o dost šetrnější než například tepelné elektrárny, z nichž pochází většina elektřiny v ČR.

Čemu prospěje, když začnete využívat zelenou energii?

Nejlepší by pro planetu pochopitelně bylo, kdyby zelená energie byla jedinou energií, již využíváme. K tomu nás čeká ještě hodně dlouhá cesta. Ale co kdybyste to byli právě vy, kdo bude podporovat nový trend a ukazovat svým blízkým, kudy ta správná cesta vede?

Když se zvýší poptávka po zelené energii, bude tady motivace zřizovat více elektráren na obnovitelné zdroje. Naopak klesne poptávka po elektřině vyrobené z neobnovitelných zdrojů, a tak se jí bude vyrábět méně.

Co musíte podniknout, abyste začali využívat zelenou elektřinu?

Dodavatel ekologické elektřiny v ČR je například společnost E.ON. Stačí se dát vědět, že byste o zelenou energii měli zájem, a nic víc dělat v podstatě nemusíte. Nebudou se vám měnit elektrické rozvody ani elektroměr. Změní se pouze to, že vaše peníze, které za energie zaplatíte, půjdou dodavatelům energie z obnovitelných zdrojů.

Navíc elektřina z obnovitelných zdrojů je u společnosti E.ON pouze o 34 Kč na 1 MWh dražší než klasická elektřina. Sami se tedy podívejte do vyúčtování a spočítejte si, o kolik více byste za ni zaplatili. Rozdíl je zanedbatelný. Takovou částku na podporu naší planety si může dovolit obětovat téměř každý.

Tak jdete do toho?

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist