Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.


image_12422

Znáte všechny druhy magnetů?

Magnety jsou předměty, které generují magnetické silové pole, které buď přitahuje, nebo odpuzuje určité materiály, jako je nikl a železo.

Magnety nejsou složeny ze stejných materiálů, a proto je lze rozdělit do kategorií na základě jejich složení. Známé typy magnetů zahrnují: neodymové magnety, feritové magnety, samariové magnety, alnico magnety, plastické, pryžové.

Permanentní magnety

Typicky existují čtyři kategorie permanentních magnetů: neodym železo bor (NdFeB), samarium kobalt (SmCo), alnico a keramické neboli feritové magnety.

Znáte všechny druhy magnetů?

Neodymové magnety (NdFeB)

Tento typ magnetu se skládá z magnetického materiálu vzácných zemin.

Neodymové magnety jsou vyrobeny ze slitiny neodymu, železa a boru. Přesné složení se může lišit v závislosti na potřebné síle a na tom, k čemu se magnet používá. Jejich největší předností je jejich síla, 2gramový neodymový magnet generuje sílu přes 1 700 gramů. Jsou například více než desetkrát silnější než keramické magnety, které známe ze školy. NdFeB magnety však mají nízkou mechanickou pevnost, bývají křehké a nejsou odolné proti korozi, nadruhou stranu je obtížné je demagnetizovat.

Znáte všechny druhy magnetů?

Samarium cobalt (SmCo)

Stejně jako magnety NdFeB jsou magnety SmCo také velmi silné magnety a obtížně se demagnetizují. Jsou také vysoce odolné proti oxidaci a teplotám, odolávají teplotám až 300 stupňů Celsia. Jsou však drahé a mají nízkou mechanickou pevnost, tudíž jsou křehké.

Alnico

Magnety Alnico dostaly svůj název podle prvních dvou písmen každé ze tří hlavních složek: hliníku, niklu a kobaltu. Přestože se vyznačují dobrou teplotní odolností, lze je snadno demagnetizovat a v určitých aplikacích jsou někdy nahrazeny keramickými magnety a magnety vzácných zemin.

Keramické nebo feritové

Keramické nebo feritové permanentní magnety jsou obvykle levné a snadno se vyrábějí, a to buď slinováním, nebo lisováním. Protože tyto magnety bývají křehké, vyžadují broušení pomocí diamantového kotouče. Jsou jedním z nejčastěji používaných typů magnetů, jsou silné a nelze je snadno demagnetizovat.

Znáte všechny druhy magnetů?

Plastické magnety

Primárním benefitem těchto magnetů je jejich odolnost, která dovoluje jejich mechanické opracování soustružením, frézováním či vrtáním za pomoci tvrdokovového nářadí. Díky jeho výrobnímu procesu z něj mohou být být vyráběny složité tvary magnetů s přesností až 0,01 mm.

Pryžové magnety

Magnetická pryž je materiál, který se používá k výrobě těchto magnetů. Materiál magnetům umožňuje být ohebné, pružné a flexibilní, což je výhodou oproti klasickým magnetům, které ohýbáním maximálně přelomíte.

Vyrábí se v podobě tenkých folií o tloušťce od 0,3 do 4 mm, pruhů a pásků, silnějších desek i tvarových profilů a výrobků. Magnetizace může být jak dipólová, tak i multipólová stejně jako u klasických trvalých magnetů.

Znáte všechny druhy magnetů?

Zdroj foto: e-shop.magsy.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist